Xperia F

Xperia F ze składanym ekranem to szansa na wielki powrót Sony

Powiedzieć, że Sony nie radzi sobie dziś na rynku smartfonów, to jak nie powiedzieć nic. Firma utraciła dawny blask i dziś jest jedynie cieniem mobilnej potęgi, jaką niegdyś stanowiła. Możliwe, że zmieniłby to pierwszy w ofercie Japończyków sprzęt ze składanym ekranem. Czy Xperia F, bo tak miałby się nazywać smartfon, stanowi klucz do powrotu Sony na szczyt?

Xperia F

fot. Sony

Pamiętam czasy, gdy smartfony z serii Xperia od Sony były wydawane wręcz masowo. Zalew rynku postępował, na co wpływ miały nie tylko potężne stany magazynowe operatorów sieci komórkowych, ale także atrakcyjność rzeczonych urządzeń. Z czasem blask zaczął przygasać, na co składały się brak istotnego odświeżenia wizualnego, a także ślamazarne podążanie za konkurencją. Fani nie dali skusić się na nowe rozwiązania Sony i dziś naprawdę ciężko dostrzec na ulicy osobę korzystającą z Xperii. Model F może to zmienić.

Składana Xperia F w drodze

Serwis MySmartPrice poinformował o tym, że Sony prawdopodobnie planuje wydać pierwszy w swojej ofercie składany smartfon już w przyszłym roku. Nie ma zbyt wielu informacji odnoszących się do urządzenia, jednak wiemy, że Japończycy chcą w nim zastosować ekran o proporcji 21:9. Kinowy format już wcześniej zawitał do urządzeń Sony w Xperii 1.

Sony Xperia Ace nowym „compactem”

Wspomniany serwis poinformował także o rozdzielczości 4K UHD oraz łączności 5G. Na tym niestety kończą się dane zawarte w doniesieniu i wiecie co? To jest bardzo dobra wiadomość.

Skoro od potencjalnej premiery smartfona Xperia F dzieli nas przeszło rok, a samo urządzenie jest dla nas w większości zagadką, firma ma całkiem niezłe pole do popisu. Patrząc na kłopotliwego Galaxy Folda, brak sensownej reakcji Xiaomi oraz prawdopodobny brak międzynarodowej przyszłości Huawei Mate X, Sony ma ogromną szansę na wielki powrót. Czuję, że zainteresowanie społeczności skupionej na rynku mobile, może spowodować większy ruch w bardziej tradycyjnych od „Foldable” segmentach. Trzymam kciuki.

Smartfony od Sony oraz pozostałych producentów znajdziecie pod TYM adresem.

Źródło: MySmartPrice

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....