Galaxy Fold

Ekran Galaxy Fold wytrzyma 5 lat intensywnej pracy. Samsung opublikował wyniki testów

Samsung pochwalił się wynikiem testu, z którego wynika, że najnowszy składany smartfon firmy przetrwa aż 200 000 złożeń i rozłożeń. Czy Galaxy Fold faktycznie będzie w stanie wytrzymać 5 lat intensywnego użytkowania?

Galaxy Fold
fot. Samsung

Film z procesu testowego dość mocno obrazuje to, w jaki sposób inżynierowie Samsunga sprawdzali wytrzymałość „składaka” Galaxy Fold. Czynność otwierania i zamykania powtórzono 200 000 razy, co oznacza, że przy założeniu stukrotnego korzystania z urządzenia w ciągu dnia, daje nam to wynik ponad 5 lat trwałości. Brzmi świetnie, zwłaszcza że za sprzęt trzeba będzie zapłacić prawie 2000 dolarów.

Samsung przetestował Galaxy Fold

W Polsce cena Folda może dojść nawet do 10 tysięcy złotych, ale o tym przekonamy się dopiero za jakiś czas. Jedno jest pewne — składany smartfon Samsunga to koszmarnie drogi sprzęt, na zakup którego zdecydują się nieliczni. Warto wziąć pod uwagę to, że jego powstanie to tak naprawdę badanie reakcji rynku. Niemniej, jeśli chcielibyście spróbować tego rodzaju segmentu elektroniki użytkowej, możliwe, że niebawem będziecie mieli ku temu okazję. 

Xiaomi przygotowuje podobny sprzęt, który może okazać się nawet połowę tańszy od Galaxy Fold. Zostawmy jednak na boku chińską myśl techniczną i zajmijmy się wytworem południowokoreańskiego giganta.

Mechanizm składania ekranu został sprawdzony w procesie, w którym użyto go aż 200 000 razy. Według szacunków Samsunga daje nam to ponad pięć lat użytkowania, przy założeniu, że sprzęt rozłożymy około 100 razy dziennie. Odważny szacunek, ale czy bliski rzeczywistości? W mojej ocenie niekoniecznie. Testy nie uwzględniły szeregu czynników, wśród których najbardziej problemowym wydaje się sama powłoka ekranowa, która może ulec odkształceniom, a także uszkodzeniom poprzez typowe codzienne użytkowanie.

Pięcioletni okres użytkowania wydaje mi się wobec powyższego mało realny, choć bardzo chciałbym się w tej materii pomylić. Jak myślicie, na ile realnie posłuży Galaxy Fold?

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....