You are here
Kolejne wideo składanego Xiaomi – sprzęt wygląda obłędnie artykuły News 

Kolejne wideo składanego Xiaomi – sprzęt wygląda obłędnie

Wysypało nam ostatnio smartfonów lub jak kto woli tabletów, które swoim wyglądem odbiegają od tego, do czego byliśmy przyzwyczajeni. Teraz przyszła pora na odpowiedź chińczyków, która może być czymś wyjątkowym. Kolejne wideo składanego Xiaomi pokazuje, że to może być faktycznie hit. I na dodatek sporo tańszy, niż w przypadku produktów konkurencji.

kolejne wideo składanego Xiaomi

Na dobre składane smartfony zaczęły się od prezentacji Samsunga. Jego Galaxy Fold pokazano jeszcze przed targami Mobile World Congress w Barcelonie. Tego samego dnia swoją prezentację miało także Xiaomi, więc dużą część osób spodziewała się, że firma także pokaże swoją odpowiedź na Fold. Tak się nie stało, co dziś możemy rozpatrywać jako bardzo dobrą decyzję. W końcu teraz mamy na co czekać, a kolejny z materiałów prezentujący sprzęt tylko to potwierdza.

Kolejne wideo składanego Xiaomi

W sieci pojawiło się kolejne wideo składanego Xiaomi, które może jest krótkie, bo trwa zaledwie jedenaście sekund, ale pokazuje całkiem sporo. Przede wszystkim to, że w porównaniu do Galaxy Fold oraz Huawei Mate X, zastosowano tu zupełnie inne rozwiązanie. Wspomniane sprzęty składają się „na pół”, a w przypadku Xiaomi możemy mówić o podwójnym „złamaniu” wyświetlacza. Ciekawi nas, jak to zostanie dostosowane do samego oprogramowania oraz zewnętrznych aplikacji. Te przecież jeszcze nie są tworzone pod tego typu urządzenia.

Niemniej kolejne wideo składanego Xiaomi pokazuje, że na razie nie powinniśmy się tym przejmować. Widać, że smartfon będzie obsługiwał gesty, co niby jest czymś naturalnym, ale w tym wypadku wyjątkowo cieszy. W końcu mówimy tutaj o sprzęcie, którego użytkowanie dla wielu klientów będzie zupełną nowością. To przecież pierwszy tego typu smartfon w ofercie producenta, a na rynku nie ma jeszcze ich zatrzęsienia.

Wideo prezentuje też sam moment składania sprzętu, a jego wyświetlacz dość szybko reaguje na polecenia użytkownika. Zastanawia nas wytrzymałość samego ekranu, bo ten może się dość szybko rysować. Żadna ze stron po złożeniu nie będzie bowiem bezpieczna. Mamy też kłopot z wyobrażeniem sobie, jak będzie wyglądało etui na smartfona.

Ile zapłacimy za składanego Xiaomi?

Sama premiera składanego smartfona od Xiaomi ma odbyć się na przełomie kwietnia i maja. Tak przynajmniej donoszą przecieki, które jakiś czas temu pojawiły się w sieci. Wśród nich można się było także natknąć na informację o tym, ile samo urządzenie może kosztować. Warto wpierw przypomnieć, że Galaxy Fold kosztuje około 2 tysięcy euro, a Huawei Mate X kilka stówek drożej. Mówimy więc tutaj o wyjątkowo wysokim progu cenowym, który może odstraszyć wielu z zainteresowanych. I wcale się im nie dziwimy, bo to przecież cały czas wyjątkowo nowa technologia. Taka, która może być obarczona jeszcze wieloma błędami.

I tutaj chciałoby się powiedzieć, że na scenę wchodzi Xioami. Całe na biało. Według pierwszych informacji ich składany smartfon ma bowiem kosztować mniej niż tysiąc dolarów. To sprawia, że uplasuje się on na tej samej półce cenowej, co najnowsze flagowce. Takie, gdzie składanego ekranu oczywiście nie ma. Wprawdzie to jeszcze nie potwierdzone informacje, ale znając podejście Xiaomi do cen ich produktów, wydaje się, że to wielce prawdopodobny wariant. Na samą premierę przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać i zapewne nie jest przypadkiem to, że ma odbyć się ona w tym samym czasie, co debiut rynkowy Fold i Mate X. Wtedy posypią się pierwsze recenzje, Xiaomi zobaczy, jak wielkie lub małe jest zainteresowanie tego typu urządzeniami i przystąpi do kontrataku. Miejmy nadzieję, że skutecznego, bo kolejne wideo składanego Xiaomi, tylko zaostrzyło nam apetyt na więcej. Będzie hit?

Nowe smartfony znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Xiaomi / Weibo / GSM Arena / YouTube

Related posts

Leave a Comment