You are here
Najwydajniejszy smartfon według AnTuTu – Nubia dalej na szczycie artykuły News 

Najwydajniejszy smartfon według AnTuTu – Nubia dalej na szczycie

Nic tak nie cieszy, jak moment kiedy twój smartfon, jest tym najszybszym ze wszystkich. Mamy dla was jednak złą wiadomość, bo prawdopodobnie takiego nie macie. Początek miesiąca to zawsze spojrzenie na to, co działo się w poprzednim. Jaki więc był najwydajniejszy smartfon według AnTuTu w styczniu 2019 roku?

Nubia Red Magic Mars

Jeżeli śledzicie to, jak wyglądają comiesięczne zestawienia benchmarków, to zapewne wiecie, kto jest ich królem. Przynajmniej od jakiegoś czasu jest to jeden telefon, choć zdarzało się, że spadał z pierwszej pozycji. To było jednak tylko chwilowe zawahanie, bo styczeń to znowu dominacja jednego producenta. I tym producentem jest Nubia. Co jest takiego w ich produkcie, że tak dobrze sobie radzi w benchmarkach AnTuTu?

Najwydajniejszy smartfon według AnTuTu

Jaki jest więc najwydajniejszy smartfon według AnTuTu za ostatni miesiąc. Ponownie, tak samo jak miało to miejsce w grudniu, jest to Nubia Red Magic Mars. Gamingowy smartfon, który na chińskim rynku zadebiutował w listopadzie zeszłego roku nie ma sobie równych. Wyprzedza konkurencję w zestawieniu, a to wszystko spowodowała oczywiście specyfikacja smartfona. Nubia Red Magic Mars ma na pokładzie ośmiordzeniowego Qualcomm Snapdragon 845, a w najmocniejsze wersji towarzyszy mu aż 10 GB RAM. Do tego dochodzi jeszcze zoptymalizowane oprogramowanie i funkcje odpowiedzialne za lepszą wydajność w grach.

O ile pierwsze miejsce jako najwydajniejszy smartfon według AnTuTu okupuje Nubia, to próżno szukać na niej kolejnych sprzętów producenta. Wprawdzie lista aż ugina się od producentów z Chin, ale tutaj chyba nie ma większego zdziwienia. W końcu to logiczne, bo to jeden z większych rynków i to właśnie stamtąd wychodzi najwięcej sprzętów. Drugie miejsce na liście należy do Huawei Mate 20, czyli ostatniego z flagowców producenta. Zresztą zdominował on równo połowę zestawienia, bo oprócz Mate 20 na miejscu drugim, AnTuTu doceniło także Honor V20, Huawei Mate 20 X, Honor Magic 2 oraz Huawei Mate 20 Pro. Co ciekawe, wersja Pro jest najniżej w przygotowanym zestawieniu. Wprawdzie benchmarki mają to do siebie, że nie zawsze mówią prawdę, ale przyjmijmy na chwilę, że tym razem są przygotowane poprawnie.

Najwydajniejszy smartfon według AnTuTu styczeń 2019

Smartfony gamingowe rządzą!

Pierwsze miejsce należało do telefonu, który został stworzony dla graczy. Tego typu urządzenia pojawiły się także na innych miejscach zestawienia. Szóstą pozycję zajmuje bowiem Xiaomi Black Shark, które przez krótki okres znajdowało się kiedyś na szczycie jako najwydajniejszy smartfon według AnTuTu. Jeżeli chodzi o smartfony gamingowe, to AnTuTu doceniło jeszcze Asus ROG, który zajął dziesiątą pozycję.

Na liście nie mogło zabraknąć także OnePlus 6T, które wydajnością i możliwościami dorównuje najlepszym flagowcom, choć cenowo wychodzi odrobinę taniej. Niewiele, ale to zawsze kilka „stówek” w kieszeni. 6T okupuje miejsce ósme, a tuż za nim znalazło się Vivo NEX. Sytuacja na liście zapewne niedługo ulegnie mocnemu przetasowaniu. Na horyzoncie widać już nowe flagowce od największych producentów, a także nowe procesory, które będą je zasilać. Przecież Qualcomm Snapdragon 855 zaraz pojawi się w pierwszych smartfonach i zapewne wszelkie rankingi odczują jego obecność pod maską smartfonów.

Nowe i wydajne smartfony znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: AnTuTu / GizmoChina / GSM Arena

Related posts

Leave a Comment