You are here
Galaxy S10 Lite w sieci — znamy wygląd i specyfikację techniczną artykuły News 

Galaxy S10 Lite w sieci — znamy wygląd i specyfikację techniczną

Jeśli doniesienia potwierdzą się, w najbliższych dniach możemy spodziewać się premiery sprzętowej nowego smartfona Samsunga. W sieci pojawiły się już pierwsze rendery zdradzające wygląd Galaxy S10 Lite oraz szczątkowy opis zastosowanych w konstrukcji komponentów.

Galaxy S10 Lite
fot. 91Mobiles, OnLeaks

Choć sam zainteresowany, czyli Samsung, nie potwierdził tego, że pracuje nad lżejszą wersją tegorocznego flagowca, nasilające się przecieki, prowokowały do „rozważań” na ten temat. Dziś za sprawą najnowszych doniesień, możemy mówić o Galaxy S10 Lite niemal w kategorii pewniaka. Sprawdźmy więc, czego możemy spodziewać się po rzeczonym urządzeniu.

Jaki będzie Galaxy S10 Lite?

Francuski oddział Samsunga potwierdził, choć nie bezpośrednio, istnienie Galaxy S10 Lite. Model opisywany jako SM-G770F pojawił się na jednej ze stron południowokoreańskiego producenta, zdradzając tym samym część specyfikacji technicznej. Wiemy już więc, że S10 Lite zadebiutuje z układem Qualcomm Snapdragon 855, 8 GB pamięci RAM, 128 lub 256 GB pamięci na dane oraz akumulatorem o pojemności 4500 mAh (ładowanie 45 W).

Galaxy S10 Lite pojawi się także 6,7-calowy ekran Super AMOLED oraz fotograficzny moduł, na który składają się aż trzy obiektywy — 48 Mpix główny, 12 Mpix ultraszeroki kąt oraz 5 Mpix czujnik głębi. Kamerka do selfie wykona zdjęcia w rozdzielczości 32 Mpix. Dodam jeszcze, że urządzenie na zostanie udostępnione z preinstalowanym Androidem 10.

W kwestii wyglądu jest już ciekawie. Sprzęt zadebiutuje w wersji czarnej, białej oraz niebieskiej. Galaxy S10 Lite ma być znany również jako Galaxy A91 i w takiej formie trafi na niektóre rynku. Serwis 91Mobiles opublikował nieoficjalne rendery i muszę przyznać, że urządzenie wygląda na nich naprawdę atrakcyjnie. Na tyle znajdziemy szklany zaoblony panel z modnym ostatnio prostokątnym modułem aparatu. Front, niemal w całości wypełnia ekran pozbawiony ramek. Jednym „drażniącym oko” zabiegiem będzie wcięcie na kamerę.

Co sądzicie o Galaxy S10 Lite?

Źródło: 91MobilesMSPowerUserOnLeaks

Related posts

Leave a Comment