You are here
Nowe Moto dołącza do Android Enterprise Recommended artykuły News 

Nowe Moto dołącza do Android Enterprise Recommended

Zapewne większość z nas, na co dzień nie myśli o bezpieczeństwie swoich urządzeń mobilnych. Oczywiście nie jest tak, że klikamy w co popadnie i nie przejmujemy się niczym. Chodzi o same aktualizacje systemowe, które nie zawsze trafiają na smartfony w odpowiednim czasie. Tymczasem nowe Moto z serii 7 dołączyły właśnie do Android Enterprise Recommended. Co to oznacza?

Android Enterprise Recommended Moto G7

Nowe smartfony z serii 7, czyli modele G7, G7 Plus, G7 Power oraz G7 Play, dopiero co zadebiutowały na naszym rynku. Pisaliśmy dla was o tym, dlaczego warto wziąć produkty Motoroli pod uwagę, jeżeli jesteście zainteresowani dobrym sprzętem, a nie chcecie na niego wydawać ogromnej ilości pieniędzy. Teraz, oprócz specyfikacji, seria G7 ma jeszcze jeden plus obok którego nie sposób przejść obojętnie. Chodzi właśnie o bezpieczeństwo.

Android Enterprise Recommended i Moto G7

Może trudno w to uwierzyć, ale seria G od Motoroli, liczy sobie jest siedem lat. Miliony sprzedanych egzemplarzy na całym świecie to coś z czego firma powinna być dumna. Tak samo jak z tego, że Google wyselekcjonowało właśnie ją i dzięki temu smartfony z nowej serii trafiły do Android Enterprise Recommended. To nazwa programu, która statystycznemu użytkownikowi może nie wiele mówić, ale już np. właścicielowi firmy powinna. Szczególnie wtedy, jeżeli zależy mu na bezpieczeństwie danych. A zależeć powinno.

Otóż Android Enterprise Recommended to program, którego celem jest zachowanie spójności na wszystkich należących do niego urządzeniach. Szczególnie w kwestii bezpieczeństwa oraz aktualizacji systemowych. Smartfony należące do programu muszą być bowiem aktualizowane o nowe wersja w przeciągu 90 dni. I jak dobrze wiemy, w innych przypadkach na tego typu aktualizacje trzeba czekać znacznie dłużej, niż te trzy miesiące. No chyba, że smartfon „stoi” na czystej wersji Androida, choć obecnie trudno taki znaleźć o ile nie jest Google Pixel. Na szczęście Moto G7 dołączyło do programu Android Enterprise Recommended, co sprawia, że urządzenia z serii warto mieć w swoim posiadaniu.

Samo wdrażanie aktualizacji na smartfonach także jest proste, bo Google tworząc program Android Enterprise Recommended ma także na celu obniżenie kosztów związanych z obsługą techniczną. Czyli czymś o czym rzadko się myśli podczas kupowania telefonów, a już w szczególności ich większej ilości, np. do firmy.

Nowe smartfony znajdziecie także w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Motorola / Google / Informacja prasowa

Related posts

Leave a Comment