You are here
Netflix: Plan dla smartfonów za 11 zł artykuły mobile News 

Netflix: Plan dla smartfonów za 11 zł

Zgodnie ze wcześniejszymi doniesieniami, Netflix wprowadził w Indiach nowy plan dla smartfonów. Miesięczna opłata wynosi nie 250 INR, jak podejrzewano, lecz 200 INR. Naturalnie, wersja kosztująca równowartość 11 zł ma swoje ograniczenia. Niektórym mogą one nieco przeszkadzać.

Netflix trafi widzów
fot. Netflix

Trochę to trwało, ale finalnie, po długich testach, Netflix zdecydował się udostępnić w Indiach nowy plan subskrypcji dedykowany smartfonom. Oznacza to, że osoby chcące zaoszczędzić aż 60 proc. ceny pakietu podstawowego, którym wystarczą multimedia prezentowane na smartfonie, mają wreszcie odpowiedź na swoje potrzeby. Sęk w tym, że usługodawca kieruje rzeczoną ofertę na rynki wschodzące.

Nie 14, a 11 zł za Netflix dla smartfonów

Pomysł jest dobry, a nawet bardzo dobry. Za równowartość skromnych 11 zł, a nie jak wcześniej przewidywano 14 zł, użytkownicy planu smartfonowego Netflixa otrzymają dostęp do bogatej oferty filmów i seriali. Oczywiście tak niska kwota musi oznaczać ograniczenia. Niewielkie, ale jednak. Po pierwsze, plan zakłada wyłącznie możliwość korzystania z serwisu na smartfonie, a więc w grę nie wchodzą telewizory czy komputery. Kolejnym ograniczeniem jest rozdzielczość 480p, która może, choć niekoniecznie musi, drażnić wzrok wrażliwszych użytkowników. Na tym kończą się braki opisywanej wersji. 

Jestem przekonany, że indyjscy klienci będą wprost zachwyceni możliwościami pakietu dla smartfonów. Na rynkach wschodzących smartfony bardzo często są jedynymi w domu urządzeniami do konsumpcji multimediów. Właśnie dlatego Netflix odpowiednio targetuje nowy plan dla użytkowników smartfonów.

Niestety, nic nie wskazuje na to, aby pakiet miał trafić do naszego kraju. Nawet jeśli, nie mamy co liczyć na jego udostępnienie w najbliższym czasie. Z Netflixa w nieco droższych planach skorzystacie na smartfonach, komputerach oraz tabletach dostępnych pod TYM adresem.

Źródło: XDA Developers

Related posts

Leave a Comment