You are here
IFA 2018 za pasem. Jakich premier możemy się spodziewać? Wydarzenia 

IFA 2018 za pasem. Jakich premier możemy się spodziewać?

Pod koniec wakacji ruszają berlińskie targi elektroniki użytkowej IFA 2018. Na kilka dni hale Messe Berlin wypełnią stoiska wystawców, którzy dołożą wszelkich starań, by zainteresować swoimi produktami klientów. Choć nie ma stu procent pewności co do tego, jakie premiery będą miały miejsce w Berlinie, możemy pokusić się o małe podsumowanie przewidywanych tematów.

IFA 2018

IFA to najbliższe Polskim fanom elektroniki wydarzenie, na które można wybrać się, dysponując ograniczonym czasem oraz budżetem na podróż. Berlin, wbrew pozorom nie jest odległym miastem, a przy okazji targów można zwiedzić sporą część miasta. Zostawmy na boku atrakcje turystyczne i skupmy się na tym, co chcą pokazać odwiedzającym producenci sprzętu.

Samsung na IFA 2018

Jedną z najważniejszych premier Samsunga będzie tablet Galaxy Tab S4. Kolejne podejście do wymierającego segmentu urządzeń? Niekoniecznie, gdyż jak pokazują działa Huawei, Apple oraz Microsoftu, w tabletach drzemie wielka siła, ale trzeba do kwestii użytkowej podejść w odpowiedni i zachęcający konsumenta sposób. Czy Koreańczykom się to uda? Liczę na to.

Nie zobaczymy niestety nowego Note’a, ale nie jest to powód do smutku, gdyż 9-tka zostanie zaprezentowana 9 sierpnia, czyli na kilka tygodni przed berlińskim wydarzeniem. Fani producenta czekający na IFA 2018 dostaną za to nowe smartwatche z serii Gear oraz Gear Fit.

LG nie zawiedzie

Nie oszukujmy się. Wiadome jest to, że wszyscy fani LG czekają na model V40, czyli bezpośredniego następcę V30, który otrzyma nowe funkcje ThinQ skupione wokół sztucznej inteligencji.

Sony i “żelazne” Xperie

Japończycy, jak co roku zaprezentują modele. Tym razem będą to XZ3 oraz XZ3 Compact, ale jeśli mam być szczery, nie spodziewam się tutaj rewolucji. Ciężko mówić nawet o znaczącej ewolucji. Producent tworzy poprawne wizualnie i funkcjonalne urządzenia, jednak obawiam się, że jest to za mało.

Huawei przypomina o serii Mate

Pamiętacie Huawei Mate 10? Na IFA 2018 możemy zobaczyć jego następce. Nie ma pewności co do nazewnictwa, ale nie zdziwię się, jeśli producent przyjmie wariant Mate 20 Pro lub Mate 11 Pro. Jak łatwo zgadzać, sprzęt będzie potężnym upgradem ubiegłorocznego modelu.

Co z tą Nokią?

HMD Global, obecny właściciel marki Nokia powinien zaprezentować na IFA 2018 swojego najnowszego flagowca, który otrzyma układ Qualcomm Snapdragon 845, ekran OLED od LG oraz optykę marki Carl Zeiss.

Czy to wszystko? Nie, na IFA poznamy wiele innych produktów, wśród których znajdziemy nowości w ofertach mniejszych rynkowych graczy. Pamiętajcie, że elektronika użytkowa to nie tylko giganci branży.

Źródło: Phone Arena

Related posts

Leave a Comment