You are here
iPhone XE zadebiutuje w Indiach jeszcze w tym roku? artykuły News 

iPhone XE zadebiutuje w Indiach jeszcze w tym roku?

Przyznam, że dosłownie zdębiałem po zapoznaniu się z informacją od indyjskich dziennikarzy, którzy sugerują, iż następca iPhone’a SE, model iPhone XE pojawi się na tamtejszym rynku w trzecim kwartale bieżącego roku. Redaktorzy powołują się na źródło z Fonxconna.

iPhone XE
fot. pc-tablet

Zrobiło się dziwnie. Przepraszam za kolokwializm, ale nawet ja — fan urządzeń Apple zaczynam gubić się w planach wydawniczych firmy. Byłem niemal pewny tego, że tegoroczny line-up zasilą trzy urządzenia, o których wcześniej pisałem. Mniejszy iPhone, choć znacznie większy od modelu SE, miał pojawić się dopiero w 2020 roku. Okazuje się jednak, że firma szykuje na ten rok bezpośredniego następcę iPhone SE.

iPhone XE to nowy iPhone SE

iPhone SE, którego sam używałem przez dłuższy czas, jest nietypowym smartfonem o kompaktowej konstrukcji. Urządzenie to zaskarbiło sobie rzeszę fanów i niespecjalnie się temu dziwię. Niska cena, bardzo wydajne podzespoły, a to wszystko zamknięte w niewielkich rozmiarów obudowie — czegóż chcieć więcej? Odpowiem — następcy.

Do wczoraj wszystko wskazywało na to, że SE nie doczeka się bezpośredniej kontynuacji, a przynajmniej nie w mocno kompaktowej odsłonie. Indyjscy dziennikarze rozbudzili jednak w nas, fanach SE, nadzieję. Serwis PC-Tablet podaje, iż firma wyda w trzecim kwartale tego roku model iPhone XE, który byłby połączeniem zalet serii 5, 5S i SE oraz aktualnego trendu na bezramkowce. Oznacza to, ze smartfon otrzyma większy, lecz nadal kompaktowy wyświetlacz o przekątnej 4,8-cala oraz notch.

Obecność wspomnianego charakterystycznego wcięcia ekranowego oznacza jedno — w iPhone XE znajdziemy układ Face ID. Co ciekawe, producent miałby zastosować w urządzeniu wyświetlacz OLED, procesor A12 Bionic oraz aparat znany z modelu XR. Mało tego — tytułowi dziennikarze sugerują, iż firma może zrezygnować ze sprzedaży XR jeszcze w tym roku. Czyżby XE miał go zastąpić? Mało prawdopodobne, choć możliwe.

Autorzy doniesienia powołują się na źródło z Foxconn, co zaskakuje, ale taż dodaje informacji wiarygodności. Pozostaje nam czekać na dalsze wiadomości związane z XE.

Źródło: PC-Tablet

Related posts

Leave a Comment