iPhone

Jakie będą przyszłoroczne iPhone’y?

iPhone’y, które zobaczymy tuż po wakacjach kryją przed nami coraz mniej tajemnic. Wygląd został już w dużej mierze upubliczniony, podobnie jak potencjalne wymiary oraz częściowa specyfikacja sprzętu. Niemniej, o smartfonach, które Apple wprowadzi w 2020 roku wiemy niewiele. Niewiele, nie oznacza niczego…

iPhone
fot. DBHK-Hasan Kaymak

Zakładając, że doniesienia potwierdzą się. Przyszłoroczne iPhone’y otrzymają modem 5G, zapewniający dostęp do nowoczesnej infrastruktury komunikacyjnej. Możliwe, że Apple zdecyduje się na implementację modułu tylko w jednym lub dwóch z przynajmniej trzech modeli iPhone’ów. Obstawiam, że najtańszy bądź dwa najtańsze smartfony Sadowników będą pozbawione rzeczonej technologii.

Przyszłoroczne iPhone’y

Nie dziwi mnie specjalnie to, że Apple nie zdecydowało się wprowadzić nowości w tegorocznym line’upie. Sieć 5G nie jest jeszcze wystarczającą rozbudowana i zwiększenie kosztów produkcji iPhone’ów związane z koniecznością zastosowania odpowiednich modułów mogłoby nie wyjść firmie na dobre.

Kolejna sprawa to rozmiary. Apple w 2020 miałoby wprowadzić trzy nowe rozmiary smartfonów. Następca XS-a otrzymałbym 5,4-calowy ekran, następca XS Maxa 6,8-calowy, zaś iPhone XR 3 ponownie zatrzymałby się na wyświetlaczu o przekątnej 6,1-cala. Mówi się jednak o tym, że nie będzie to już IPS lub jak kto woli Liquid Retina, a pełnoprawny OLED.

Jako ciekawostkę dodam jeszcze, że nieśmiało wspomina się także o czwartym urządzeniu, które miałoby stanowić konstrukcję inspirowaną ideą iPhone’a SE. Model zbliżony wyglądem do iPhone’a 8 otrzymałby 4,7-calowy wyświetlacz. Czy tak się stanie, przekonamy się już za rok.

Smartfony Apple znajdziecie pod TYM adresem.

Źródło: 9to5Mac

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....