You are here
WOW! Ładowarka Mi Charge Turbo 30 W miażdży konkurencję artykuły News 

WOW! Ładowarka Mi Charge Turbo 30 W miażdży konkurencję

Zgoda, Xiaomi nie jest najbardziej innowacyjną firmą na świecie. Wielu zarzuca jej zbyt agresywne wzorowanie się na produktach konkurencji, co jest tylko półprawdą. Chińczycy potrafią zaskoczyć wszystkich i świeżo zaprezentowana ładowarka bezprzewodowa Mi Charge Turbo o mocy 30 W jest tego przykładem.

Mi Charge Turbo
fot. Mi Charge Turbo

Takie rozwiązania to ja szanuję. Chiński koncerny pokazał klasę, prezentując pierwszą na świecie bezprzewodową ładowarkę, która bez większych przeszkód może konkurować z przewodowymi ładowarkami dołączanymi do aktualnych flagowców. To jest „coś”. Sprawdźmy nieco bliżej tytułowe akcesorium.

Xiaomi Mi Charge Turbo 30 W

Jako użytkownik iPhone’a czuję się nieco „pokrzywdzony”. Producent sprzętu, z którego korzystam na co dzień, niespecjalnie dba o rozwiązanie w postaci naprawdę szybkiego ładowania. Dedykowane wspomnianym rozwiązaniom ładowarki nie stanowią elementu zestawu sprzedażowego dotychczasowych iPhone’ów. To zmieni się już dziś, gdyż do modeli iPhone 11 Pro i 11 Pro Maxzostanie dołączona szybka ładowarka o mocy 18 W. To jednak pryszcz przy propozycji Xiaomi.

Mi Charge Turbo
fot. Mi Charge Turbo

Mi Charge Turbo od Xiaomi zapewni szybkie ładowanie o mocy 30 W, czyli niemal dwukrotnie szybsze niż w przypadku nowych iPhone’ów. Mało tego — mówimy o rozwiązaniu bezprzewodowym, co czyni Mi Charge Turbojeszcze ciekawszym akcesorium. Przejdźmy do szczegółów, czyli do twardych liczb obrazujących, jak działa sprzęt.

Zakładając, że deklaracje Xiaomi są w stu procentach zgodne z prawdą, Mi Charge Turbo naładuje do połowy urządzenie z akumulatorem o pojemności 4000 w niespełna 25 minut. Pełne naładowanie ogniwa zajęłoby dokładnie 69 minut, czyli nieco ponad godzinę. Jak na technologię indukcyjną jest to istna potęga. Niemniej, nie każdy smartfon potrafi obsłużyć rzeczone rozwiązanie. W zasadzie dopiero smartfon Mi 9 Pro 5G będzie zgodny z nowym narzędziem.

Niestety, chiński koncern nie zdeklarował się co do terminu premiery Xiaomi Mi 9 Pro. O sprzęcie wiemy tylko to, że otrzyma ono układ Qualcomm Snapdragon 855, model X50, 12 GB RAM oraz 512 GB pamięci na dane użytkownika. Jeśli interesują was wcześniejsze urządzenia producenta, zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Źródło: Gizmochina

Related posts

Leave a Comment