Masz niepotrzebny tablet w domu? Oddaj, a zyskasz 20 % rabatu na świąteczne zakupy!

Masz niepotrzebny tablet w domu? Oddaj, a zyskasz 20 % rabatu na świąteczne zakupy!


Akcja firmy Overmax „Oddaj tablet, zyskaj 20% rabatu” celuje w ochronę środowiska. Posiadasz w domu tablet tej firmy, którego nie używasz, zalega w szafie czy jest po prostu zepsuty, a chciałbyś wymienić na nowszy model lub cokolwiek innego? Wystarczy go oddać i rabat jest Twój! Jak to zrobić? Najlepiej wejść na stronę zyskajrabat.pl od 12 listopada 2014 do 31 stycznia 2015 i zarejestrować się w programie, wysyłając tablet przez internet lub dostarczając go osobiście do salonów firmowych Komputronik. Co najważniejsze – tablet może być zepsuty, najważniejsze by był z logo Overmax. Co dalej? Otrzymujemy voucher z rabatem, który możemy zrealizować w sklepie overmania.pl.

Skąd pomysł na akcję? Twórcy projektu podkreślają, że elektrośmieci są dużym zagrożeniem dla środowiska, ponieważ wydzielają szkodliwe substancje, chociażby kadm (zawarty w bateriach) czy związki bromu używane w budowie komputerów. Uszkodzony sprzęt powoduje, że takie niebezpieczne wyziewy dostają się do ziemi szybciej i wywołują więcej szkód. Dlatego też starego sprzętu nie wolno zostawiać w domu, piwnicy czy strychu, ani tym bardziej wyrzucać do zwykłych kontenerów z odpadami, ponieważ wyrządzamy ogromną krzywdę sobie i miejscu w którym takie niepowołane odpady się znajdą.

Warto też pamiętać o ustawie o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, że każde urządzenie oznakowane symbolem przekreślonego kosza na śmieci, musi być obowiązkowo zbierane, odzyskiwane i recyklingowane. Dzięki temu możemy uzyskać mnóstwo materiałów do powtórnego wykorzystania w przyszłości – a to chroni przyszłe pokolenia przed zalaniem ich masami niebezpiecznych odpadów…

Jakie z tego płyną wnioski? Przechowywanie zużytego sprzętu jest po pierwsze nie tylko nieekologiczne, a po drugie zabiera cenne miejsce w domu, czy gdziekolwiek takie rzeczy składujemy. Takie akcje, jak „Oddaj tablet, zyskaj 20% rabatu” szybko i łatwo rozwiązują obydwie kwestie. Więc… Do dzieła! Stary tablet oddajemy i kupujemy coś nowego, najpewniej o wiele bardziej potrzebnego!

Szczegółowy regulamin oraz lista sklepów Komputronik, biorących udział w akcji, dostępne są na stronie www.zyskajrabat.pl. Powodzenia!

Źródło: Zyskajrabat.pl

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...