You are here
Multiplayer w TLOU 2 – studio tłumaczy się z jego braku Gry konsole 

Multiplayer w TLOU 2 – studio tłumaczy się z jego braku

The Last Of Us 2 może okazać się jednym z najlepszych tytułów, które pojawią się jeszcze na obecną generację konsol, a przynajmniej takie są oczekiwania fanów. Tymczasem jedna z wiadomości, która została wyjawiona podczas prezentacji nowych szczegółów odnośnie gry, wyjątkowo zmartwiła graczy. Teraz studio Naughty Dog tłumaczy, dlaczego multiplayer w TLOU 2 nie pojawi się na start gry.

Multiplayer w TLOU 2
Fot. Naughty Dog

Można dojść do wniosku, że produkcje dla pojedynczego gracza, nie są tak popularne, jak tytuły skupiony na rozgrywce multiplayer. Owszem, cały czas pojawiają się świetne produkcje, gdzie to fabuła jest najważniejsza, jak chociażby God of War czy Red Dead Redemption II. W przypadku tego drugiego, tryb multiplayer jednak się pojawił. Wszystko wskazuje na to, że Naughty Dog postanowiło obrać drogę, gdzie rozgrywka online zejdzie na dalszy plan.

Multiplayer w TLOU 2

Informacja o premierze The Last Of Us 2 to zdecydowanie najważniejsze z wydarzeń w świecie gier w ciągu ostatnich tygodni. Nie dziwne więc, że każdy, nawet najdrobniejszy szczegół z nią związany, wzbudza zachwyt lub też kontrowersje. Multiplayer w TLOU 2 należy zdecydowanie do tej drugiej kategorii. Tak z jego braku tłumaczy się studio, które poniższe oświadczenie umieściło na swoich mediach społecznościowych.

„Chcieliśmy omówić kwestię multiplayera w The Last of Us Part II. Jak już powiedzieliśmy, kampania dla pojedynczego gracza jest ogromna i jest to najbardziej ambitny projekt w historii Naughty Dog. Podobnie, jak rozwój naszego trybu Factions z The Last of Us Part I rozpoczął się od zmian, wizja zespołu wyszła poza dodatkowy tryb, który mógłby zostać włączony do naszej ogromnej kampanii dla pojedynczego gracza. Chcąc wesprzeć obie wizje, podjęliśmy trudną decyzję, że w The Last of Us Part II nie pojawi się tryb online. Jednak w końcu doświadczycie owoców ambicji naszego zespołu, ale nie w ramach The Last of Us Part II. Kiedy i gdzie to zrealizujemy, jest jeszcze do ustalenia. Ale zapewniamy, że jesteśmy tak samo wielkimi fanami Frakcji, jak reszta naszej społeczności i cieszymy się, że będziemy mogli podzielić się kolejnymi informacjami, ale wtedy, gdy będziemy na to gotowi.”

Czy multiplayer jest potrzebny?

Multiplayer w TLOU 2 byłby zapewne wyjątkowy, bo przecież lata po premierze pierwszej części w jej wersję online dalej gra cała masa osób. Jednak jeżeli się poważnie zastanowić, to faktycznie trym multiplayer w The Last Of Us 2 nie jest rzeczą, która jest najważniejsza. Naughty Dog od dawana zapowiadało, że ich kolejna produkcja będzie wyjątkowa pod wieloma względami i jak widać, dotrzymało słowa. Wprawdzie wielu graczy może żałować ich decyzji, ale nie zmienia to tego, że sama gra może być genialna.

Jesteśmy przekonani, że Naughty Dog ma w zanadrzu jeszcze wiele rzeczy, które kiedy zostaną ogłoszone, zwalą nas z nóg. Tylko jak zwykle w przypadku tego developera, dowiemy się o nich wtedy, kiedy będą na to gotowi. No nic, pozostaje nam jedynie czekać na kolejne informacje i odliczać dni do premiery The Last Of Us 2.

Nowe gry oraz konsolo, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Naughty Dog Facebook / Sony / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment