You are here
[MWC2016] Oczekiwane premiery – będzie gorąco Wydarzenia 

[MWC2016] Oczekiwane premiery – będzie gorąco

Wielkimi krokami zbliżają się barcelońskie targi telekomunikacyjne Mobile World Congress. Wydarzenie organizowane od 1987 roku to czas, w którym giganci branży technologicznej prezentują swoje najnowsze produkty. Nie inaczej będzie w przypadku tegorocznej imprezy – sprawdźmy, czego można się spodziewać.

MWC2016x700x300

Oficjalne rozpoczęcie targów będzie miało miejsce dopiero  22 lutego, jednak część producentów zaprezentuje swoje urządzenia prasie oraz zaproszonym gościom już w przeddzień. Pozostali zaplanowali eventy na kolejne dni.

SAMSUNG

SamsungMWC

Konferencja południowokoreańskiego producenta – Unpacked 2016 poświęcona będzie głównie nadchodzącemu flagowcowi Galaxy S7, o którym wiemy już całkiem sporo.  Dla przypomnienia dodam tylko, że według niepotwierdzonych informacji możemy spodziewać się: procesora Qualcomm Snapdragon 820 (USA oraz Chiny) lub Exynosa 8890, 5,2-calowego ekranu (5.8-cala w wersji Edge) oraz w zależności od modelu 3 lub 4 GB pamięci operacyjnej RAM.

LG

LGMWC

Wspomniany producent również zdecydował się na zorganizowanie eventu już 21 lutego. Najważniejszym punktem spotkania będzie premiera topowego smartfona G5, który jeśli wierzyć przeciekom, zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon, ekran QHD, 16 Mpix aparat oraz amoniową obudowę.

W kwestii pozostałych urządzeń LG internet milczy. Wiemy za to, że na stoisku LG będzie można zapoznać się z niedawno pokazanymi smartfonami Koreańczyków.

SONY

Tutaj mamy do czynienia z wielką niewiadomą. Z pewnością zobaczymy kilka wersji Z-tek, ale czy pojawi się wśród nich nowy flagowiec? Na tę  chwilę ciężko o jednoznaczną odpowiedz. Nie mniej jednak już niejednokrotnie przekonywaliśmy się o tym, iż producenci potrafią zaskoczyć – Sony także.

HUAWEI

HuaweiMWC

Popularność, jaką zdobyły produkty tegoż producenta, robi wrażenie. Słupki sprzedaży szaleją, pokazując tym samym, że chiński smartfon nie musi oznaczać niskiej jakości. Niestety, podczas MWC nie zobaczymy kolejnego flagowca P9, gdyż firma planuje w tym celu oddzielny event. Nie oznacza to jednak, że Huawei nie pojawi się na targach w ogóle. Pojawi się – owszem, ale podejrzewam, że pokaże nam jedynie urządzenia z niskiej lub średniej półki cenowej.

HTC

HTCMWC

M10 – wóz albo przewóz. Od przyjęcia przez rynek kolejnego flagowca Tajwańczyków zależy los firmy, a przynajmniej jej działu mobilnego. Wyniki finansowe nie napawają optymizmem i pewne jest, że firma potrzebuje naprawdę mocnego produktu. Całkiem dobrze sprzedająca się A9-tka, choć perfekcyjna w każdym calu, nie okazała się wielkim sukcesem. Czy M10 pomoże firmie wyjść z dołka. Jestem fanem marki, więc mam taką nadzieję.

 INNI

Na Mobile World Congress pojawią się również takie firmy, jak Xiaomi, Meizu, czy nawet Microsoft. Zabrakło tutaj Apple, co akurat nie jest zaskoczeniem, gdyż sadownicy przyzwyczaili nas do „oddzielnych” eventów, podczas których prezentowane są nowości na najbliższy rok.

Cóż, nie pozostaje nam nic innego, jak odliczać czas do rozpoczęcia MWC2016.

Źródła: Twitter, TheVerge, AndroidCentral.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment