You are here
Sony Xperia 1R z ekranem 5K to szaleństwo! artykuły News 

Sony Xperia 1R z ekranem 5K to szaleństwo!

Już na zbliżających się targach IFA 2019 w Berlinie poznamy następcę obecnego flagowca Sony. Model Xperia 1R bazujący na formacie 21:9 zaskoczy rozdzielczości 5K oraz zagęszczeniem pikseli na cal, które wyniesie aż 899 ppi.

Xperia 1R
fot. @OnLeaks, CashKaro

Czuję, że Xperia 1R będzie droga nawet na tle swoich konkurentów. Biorąc pod uwagę to, że urządzenie ma zaoferować użytkownikowi nieprzyzwoicie czytelny ekran 5K oraz wydajność, której nie powstydziłby się żaden dostępny na rynku sprzęt, wysoka cena nie powinna nikogo dziwić. Pytanie, czy tego typu smartfon znajdzie odpowiednią liczbę nabywców, aby nazwać go sukcesem.

Xperia 1R już na IFA 2019

Berlińskie targi IFA rozpoczną się tuż po wakacjach. W niemieckich halach gościć będą wystawcy, z których część zaprezentuje na specjalnych wydarzeniach swoje nowości produktowe. Nie zabraknie tam również Japończyków. O ile średniaki od Sony są na ten moment tajemnicą, o tyle udało nam się dowiedzieć co nieco o następcy Xperii 1.

Xperia 1R, bo tak zostanie nazwany smartfon, otrzyma ekran OLED o rozdzielczości 5040 x 2160 pikseli i proporcjach 21:9. Jak sądzę, firma może chcieć wykorzystać taki setup do rozwiązań AR oraz VR. Dowodzi tego, chociażby potężny układ, który może trafić do flagowca. Mowa o Qualcomm Snapdragon 855 Plus, który będzie wspierany nawet 8 GB RAM oraz 256 GB na dane użytkownika. Jedynym rozczarowaniem może okazać się bateria, a uściślając — jej niska pojemność. Trzeba jednak powiedzieć jasno, że w kwestii zarządzania energią, poza cyferkami, liczy się również optymalizacja. To ona może sprawić, że Japończycy wycisną z 3200 mAhniemożliwe.

Zaskakujące jest z kolei to, że producent nie pokusi się o większe zmiany konstrukcyjne. Bez istotnych nowości pozostanie także aparat, ale czy trzeba traktować to na minus? Niekoniecznie. Wszak hardware z Xperii 1 do dziś jest niesamowicie poprawny.

Na potwierdzenie lub zaprzeczenie opisywanych doniesień musimy zaczekać do września, kiedy odbędzie się konferencja Sony na targach IFA. Natomiast, jeśli szukacie innych urządzeń japońskiego producenta, koniecznie sprawdźcie TEN adres.

Źródło: Phone Arena, @OnLeaks, CashKaro

Related posts

Leave a Comment