IFA 2018

Najciekawsze smartfony IFA 2018

Tegoroczne targi IFA 2018 były emocjonujące, ale miłośnicy technologii mobilnej w postaci smartfonów mogli czuć lekki niedosyt. Okazuje się, że producenci zdecydowali się na zaprezentowanie jedynie kilku smartfonów. My postanowiliśmy wybrać trzy najciekawsze. Zgodzicie się z naszym małym rankingiem?

IFA 2018

Muszę przyznać, że spodziewałem się większej liczby nowości. Owszem, smartfonów samych w sobie na IFA nie brakowało, jednak lwia ich część to modele, które już wcześniej widzieliśmy. Nic w tym złego, ale ograniczenie premier targów do zaledwie kilku świeżynek nieco ostudziło mój zapał. Najważniejszymi nowościami były Sony Xperia XZ3, BlackBerry Key 2 LE, Honor Play, ZTE Axon 9 Pro oraz urządzenia od LG, czyli G7 One i G7 Fit. Które przykuły moją uwagę najmocniej?

Mój hit IFA 2018 to Xperia XZ3

Sony od dłuższego czasu nudziło mnie wyglądem swoich smartfonów. Nie przekonywały mnie ani nowe technologie związane z obrazem, ani trącące myszką obudowy. Zasadniczo, mimo że sprzęt jako taki był w porządku, nie potrafił mnie niczym zauroczyć. Patrząc na słabnącą popularność, śmiem twierdzić, że pozostali obserwatorzy rynku myślą podobnie. Model XZ3 może ten stan rzeczy nieco zmienić.

Wiadomo, sztuczna inteligencja, piękny OLED o rozdzielczości QHD+ oraz 8-rdzeniowy Qualcomm Snapdragon 845 robią wrażenie, ale piękno nowej Xperii tkwi we wzornictwie. Udoskonalona konstrukcja ubiegłorocznej XZ2-ki wykazuje to przede wszystkim ramki oraz przyjemniejsze w odbiorze obłości. Ja to kupuję.

Miejsce drugie — BlackBerry Key 2 LE

IFA 2018

Key 2 to interesujący, dość nietypowy model jeżynki, który niestety nie był zbyt wielkim sukcesem. BlackBerry zdało sobie sprawę z tego, że na rynku czysto konsumenckim może sobie zwyczajnie nie dać rady. Dlaczego więc powstał model LE?

Firma najprawdopodobniej będzie starała się po raz kolejny wrócić na biznesową półkę sprzętową. Fizyczna klawiatura QWERTY, rozsądne podzespoły oraz usługi BB, to wszystko, czego potrzebuje oczekujący sprawnej komunikacji człowiek biznesu.

Miejsce trzecie — HTC U12 Life

IFA 2018

HTC również nie radzi sobie ostatnio zbyt dobrze, co nie jest dla mnie do końca zrozumiałe. Producent tworzy naprawdę interesujące smartfony, których aż chce się używać. Model U12 Life jest tego wzorcowym wręcz przykładem. Przyjemna faktura plecków smartfona potrafi zwrócić na siebie uwagę. Przyjemne obłości dopełniają całości. Więcej o smartfonie możecie przeczytać w jednej z naszych RELACJI z targów IFA 2018.

Źródło: HTC, Sony, BlackBerry

Dodaj komentarz

445 More posts in felietony category
Recommended for you
Subskrypcja VOD
Subskrypcja VOD ma także wady, o których często zapominamy

Ostatnie kilka lat pokazuje, jak łatwo zachłysnąć się czymś nowym i pozornie wygodnym, by nagle...