You are here
Odświeżona Nokia 105 za śmieszne 79 zł artykuły News 

Odświeżona Nokia 105 za śmieszne 79 zł

Najwyraźniej proste, wręcz klasyczne telefony komórkowe w dalszym ciągu są pożądane przez sporą część klientów HMD Global. Po co inaczej firma miałaby odświeżać model Nokia 105, który wyceniono na zabawnie niską kwotę 79 zł?

Nokia 105
fot. Nokia

Kiedy mam wrażenie, że producenci odpuścili sobie produkcję klasycznych telefonów pozbawionych setek ficzerów, na rynku pojawia się kolejny prosty do bólu model. Tym razem, półki sklepowe wzbogacą się o kolejny produkt fińskiej myśli technicznej. O przepraszam, chińskiej myśli technicznej, gdyż marka Nokia od dłuższego czasu należy już do koncernu HMD Global. Sprawdźmy, co dokładnie przygotował producent.

Dla kogo Nokia 105?

Na początek specyfikacja, bo grzechem byłoby jej nie zaznaczyć. Tytułowy model otrzymał 1,77-calowy wyświetlacz prezentujący obraz w skromnej rozdzielczości 160 x 120 pikseli. Pod ekranem widnieje panel z fizyczną klawiaturą, która, jak to u Nokii, będzie raczej wygodna. W pamięci wewnętrznej zapiszemy do 2000 kontaktów i do 500 SMS-ów. Patrząc na to, że mówimy o zaledwie 4 MB przestrzeni, muszę pochwalić model Nokia 105 za obecność gier takich jak Tetris, Nitro Racing czy Sky Gift.

Nokia 105
fot. Nokia

W obudowie zamontowano gniazdo audio Jack 3,5 mm, dzięki czemu będziemy mogli słuchać muzyki na naszych ulubionych słuchawkach. Nie zabrakło tutaj radia FM, co docenią przede wszystkim osoby przyzwyczajone do tej formy rozrywki. Według producenta bateria o pojemności 800 mAh zapewni nawet 14 godzin rozmów i 26 dni w stanie czuwania. Korzystanie ze wspomnianych „multimediów” z pewnością skróci ten czas.

Nie znajdziemy tutaj slotu na kartę microSD, aparatu fotograficznego ani dostępu do mediów społecznościowych, ale czy kogoś to dziwi? Sprzęt kosztuje śmieszne 79 zł, czyli mniej niż jednorazowe wyjście do kina we dwie osoby. Nie jestem jednak przekonany o sensie tworzenia tego typu konstrukcji w 2019 roku. Owszem, seniorzy preferujący klasyczne telefony będą oczarowani możliwościami i wygodą, które zapewnia Nokia 105, jednak spora grupa starszych użytkowników bez problemu radzi sobie z prostymi smartfonami. Z czasem produkcja tradycyjnych komórek faktycznie stanie się pozbawiona sensu, ale zanim to się stanie, firmy sprzedadzą jeszcze przynajmniej kilka modeli.

Smartfony oraz klasyczne telefony komórkowe znajdziecie na Vipelektrogadzet.

Źródło: Nokia

Related posts

Leave a Comment