You are here
Premiera Warsaw już niedługo – taktyczna gra o Powstaniu Warszawskim Gry pc 

Premiera Warsaw już niedługo – taktyczna gra o Powstaniu Warszawskim

Temat Powstania Warszawskiego, choć bardzo ciężki do zrealizowania, pojawia się w grach komputerowych od dawana. Do tej pory raczej z umiarkowanym sukcesem. Mieliśmy wprawdzie epizody w Enemy Front, gdzie rozgrywały się walki w zniszczonej Warszawie, ale rzadko kto się w ogóle porywał na ten temat. Premiera Warsaw może to zmienić, bo już dziś tytuł wygląda naprawdę obiecująco.

Premiera Warsaw
Premiera Warsaw

Pixelated Milk to niezależne studio developerskie, które ma swoją siedzibę w Warszawie. Wprawdzie na swoim koncie nie ma jeszcze dużej ilości produkcji, bo zaledwie jedną, to już można mówić o tym, ze odnieśli sukces. Ich Regalia: Of Men and Monarchs zostało bardzo ciepło przyjęte przez graczy, jak i recenzentów. Dodatkowo, produkcja została sfinansowana przez akcję crowdfundingową, więc studio dostało do swoich fanów sporą dawkę zaufania. Czy to się opłaciło? Z całą pewnością, bo ich nowy projekt wygląda bardzo dobrze.

Premiera Warsaw

Na początku września tego roku odbędzie się premiera Warsaw, czyli nowej produkcji od Pixelated Milk. Jednak na ten moment, w grę będzie można zagrać jedynie na komputerach osobistych, choć studio zapowiedziało kiedyś, że produkcja wyląduje także na konsolach Sony PlayStation oraz Nintendo Switch. Widocznie na to trzeba będzie chwilę poczekać, ale to nic wyjątkowego, bo w przypadku Regalia: of Men and Monarchs sytuacja wyglądała bardzo podobnie. Warsaw ma pojawić się na PC już 4 września, czyli za dwa miesiące, a teraz udostępniono nowy zwiastun tytułu. Czego możemy po nim oczekiwać?

Wprawdzie sama nazwa produkcji nie wskazuje na to bezpośrednio, ale jej akcja będzie toczyła się podczas Powstania Warszawskiego w 1944 roku. Graczowi przyjdzie zmierzyć się ze strategią taktyczną, gdzie będzie on sterował całą grupą partyzantów. Naszym zadaniem będzie odbijanie kolejnych dzielnic z rąk okupanta uraz uczestniczenie w potyczkach. Co ciekawe, część z nich ma być oparta na prawdziwych wydarzeniach, które rozegrały się podczas Powstania Warszawskiego. Część z wydarzeń powstanie także bezpośrednio na potrzeby produkcji, ale to chyba dość oczywiste. W końcu mimo wszystko mówimy o produkcie rozrywkowych, a nie takim, który ma być w 100 procentach wierny realiom historycznym.

Okupowa Warszawa

W udostępnionym zwiastunie możemy zobaczyć, że sama produkcja oferuje bardzo interesujący styl graficzny, obok którego trudno przejść obojętnie. Tutaj widzimy, że Pixelated Milk czerpało inspirację od studia Red Hook i ich Darkest Dungeon, ale to akurat wielki plus, a przynajmniej według nas. Zaprezentowana grafika i fragmenty rozgrywki pokazują, że premiera Warsaw może faktycznie być wielkim wydarzeniem. Trudno jeszcze ocenić, czy będzie ono na skalę światową, ale z całą pewnością dzieło polaków zostanie zauważone.

Gracz poruszał się będzie po zniszczonej Warszawie, ale jej topografia ma zostać oddana bardzo wiernie, co powinno ucieszyć fanów historii. Sama warstwa fabularna także ma odgrywać w Warsaw bardzo duże znacznie, a my jako gracze, będziemy musieli wykazać się nie lada sprytem i opanowaniem, by dobrze zaplanować każdy nasz kolejny ruch. Tworzenie barykad, zbieranie amunicji i zapasów także będzie należało do naszych zadań, ale i przyjdzie nam zmierzyć się w wrogami w bezpośrednim starciu. Warsaw zapowiada się na bardzo ciekawy tytuł w kategorii taktycznych RPG-ów, więc tym bardziej nie możemy doczekać się jego premiery. Do września już niedaleko, jakoś może wytrzymamy.

Nowe komputery oraz laptopy, które pozwolą wam grać w cokolwiek zechcecie, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Warsaw The Game / YouTube / Steam / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment