PepsiP750x300

Smartfon z logiem Pepsi – już oficjalnie!

Kilka tygodni temu w sieci pojawiły się pogłoski o tym, jakoby gigant znany z produkcji kolorowych napojów zamierzał wypuścić na rynek własny smartfon. W każdej plotce jest ziarno prawdy i nie inaczej było w przypadku tytułowego koncernu – Pepsi P1 pojawił się na jednym z chińskich portali crowdfoundingowych. Dlaczego akurat tam?

PepsiP750x300

Przyznam, że kiedy pierwszy raz usłyszałem o smartfonie firmy, którą kojarzyłem jednie z produkcji napojów, na mojej twarzy zagościł uśmiech, ale nie taki szczery – to był wyraźny grymas szyderczości. Towarzyszyła mu pewna myśl – Pepsi chce zrobić wokół siebie trochę szumu. Cóż, całkiem sprytna konkurencja dla „świątecznych ciężarówek coli”. Tak czy inaczej plotki były dla mnie jedynie plotkami.

Każdy może się mylić, ja również. Choć wczorajsza, już oficjalna informacja o telefonie Pepsi mnie zaskoczyła, nie traktuję jej jakoś szczególnie poważnie, a to dlatego, że wątpię iż smartfon ten zmieni cokolwiek na rynku urządzeń mobilnych. Traktowałbym go raczej w kategoriach ciekawostki i to z co najmniej kilku powodów.

PepsiP12

Po pierwsze firma „od napojów” nie dysponuje odpowiednim zapleczem produkcyjnym (elektronika), a co za tym idzie musi skorzystać z pomocy partnera,  którym w tym przypadku okazał się Shenzhen Scooby Communication Equipment. Wiecie, co mi to przypomina? Wszystkie B-Brandy, które produkcję smartfonów zlecają Chińczykom (często bez projektu) i których wkład w cały proces ogranicza się do udostępnienia logo.

Druga sprawa to model dystrybucji, który w dodatku nie jest jeszcze do końca ustalony, gdyż jak na razie Pepsi P1 znajdziemy jedynie na chińskim serwisie crowdfoundingowym. Zbiórka, naprawdę? Czy firma, której sytuacja finansowa daje powody do radości, nie może pozwolić sobie na sfinansowanie całego projektu? Słabo, bardzo słabo.

Dobrze, sprawdźmy, czym w ogóle jest smartfon będący tematem wpisu. Otóż ten wcale nie prezentuje się najgorzej, właściwie mówimy tutaj o całkiem interesującej konfiguracji, z którą możecie zapoznać się poniżej:

  • Ekran IPS 5,5-cala (szkło 2,5D)
  • Ośmiordzeniowy układ MediaTek MT6592 1,7 GHz
  • GPU Mali 450-MP4
  • 2GB RAM
  • Aparat 13/5 Mpix
  • Bateria 3000 mAh
PepsiP11

Jak dla mnie specyfikacja wystarczająca, a co jeśli dodamy do tego fakt wyposażenia słuchawki w czytnik linii papilarnych oraz to, że obudowa telefonu została wykonana z aluminium? Powiecie, że produkt jest całkiem niezły i tak jest w istocie. Tylko co z tego?

Pomijając już moje wątpliwości, które opisałem wcześniej – urządzenie może zwyczajnie nie trafić na nasz rynek. Mało tego, istnieje możliwość, iż Phone P1 nie zostanie nawet wyprodukowany. Przecież mówimy cały czas o akcji zbiórki pieniędzy, mających posłużyć realizacji projektu… A to jak wiadomo nie jest niczym pewnym.

Zaineresowanych odsyłam na stronę z.jd, na której można znaleźć więcej informacji dotyczących tworu Pepsi.

Źródło: PhoneArena.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

One Comment

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...