Spider-Man Turf Wars

Spider-Man Turf Wars – nowe DLC na zwiastunie

Dobra informacja dla fanów Człowieka Pająka. Insomniac Games wypuściło właśnie krótki zwiastun drugiego rozszerzenia do ich hitowej produkcji. Spider-Man Turf Wars będzie można pobierać z PS Store już 20 listopada. O czym będzie opowiadało to DLC i czy warto na nie czekać?

Spider-Man Turf Wars

Insomniac Games postanowiło jeszcze w 2018 roku przygotować dla swoich wiernych fanów trzy dodatki fabularne. Spięte zostały one jednym tytułem. The City That Never Sleeps to zbiór opowieści, gdzie każda skupia się wokół postaci innego antagonisty. Pierwsze DLC dotyczyło Black Cat i nazwane zostało The Heist. Można się było po nim spodziewać wszystkiego, ale finalnie nie wyszło chyba tak źle. Szczególnie, jeżeli nie miało się zbyt wysokich wymagań wobec DLC.

Spider-Man Turf Wars

Trzy dodatki DLC to brzmi dumnie. Gracze mogli spodziewać się tego, że będą to rozbudowane misje, które zapewnią sporo nowych atrakcji. Nie do końca tak się stało, bo samo The Heist gwarantowało zabawę na mniej więcej trzy godziny. Innymi słowy, na jedno posiedzenie lub jeden wieczór. To stosunkowo krótko, ale trzeba wziąć pod uwagę to, że DLC kosztowało 33 złote. Trudno więc było oczekiwać po nim cudów. Taką samą cenę ma kolejny dodatek i teraz już wiadomo, że nie ma się co specjalnie „napalać” na długie godziny w Nowym Jorku.

Spider-Man Turf Wars będzie skupiał się wokół postaci antagonisty, którego pseudonim idealnie oddaje jego fizjonomię. Mowa oczywiście o Hammerhead, czyli gangsterze z wyjątkowo twardą głową. Wykorzystuje ją do tego, żeby powalać przeciwników i przebijać się przez ściany, choć oczywiście potrafi znacznie więcej. Postać pojawiła się w komiksach Marvela jeszcze w 1972 roku. Sam jej wygląd nawiązywał wtedy do postaci detektywów, takich jak Dick Tracy.

Ciekawe jest to, że przy powstawaniu postaci uczestniczył sam Stan Lee, choć nie do końca wiadomo, jak duży wpływ na nią wywarł. Sam Hammerhead nie ma nadludzkich zdolności, ale przynajmniej w komiksach wyróżniał się wyjątkową sprawnością fizyczną. Jego głowa została specjalnie wzmocniona vibranium, by Hammerhead mógł lepiej sobie radzić w przestępczym światku.

Co nowego w DLC?

Insomniac Games, podobnie jak w przypadku The Heist, także i tym razem dodało do gry nowe stroje. Są to Iron Spider Armor, Spider-Armor MKI oraz Spider-Clan. Ten ostatni nawiązuje do produkcji Into the Spiders-Verse i wygląda przepięknie, choć trudno sobie jeszcze wyobrazić, jak będzie on sprawdzał się w samym środowisku gry. To raczej ukłon w stronę rozrastającego się uniwersum „pajączka”, niż coś z czego faktycznie można będzie zrobić konkretny użytek. Pozostałe dwa kostiumy wyglądają przepięknie i z całą pewnością dodadzą kolorytu produkcji.

O samej fabule Spider-Man Turf Wars na szczęście wiadomo niewiele. Oprócz tego, że przedstawiono głównego antagonistę, resztę studio przemilczało. Oczywiście można się niektórych spraw domyśleć, ale lepiej nie psuć sobie zabawy. W końcu to ma być dość krótki dodatek, a jeżeli tak właśnie będzie, dobrze odkrywać go samemu. Insomniac Games na pewno zadba także o dodatkowe przedmioty, które można znaleźć czy aktywności poboczne.

New costiumes Spider-Man

Warto się zastanowić, czy nie lepiej poczekać do momentu, aż developer wypuścić ostatni dodatek. Spider-Man Silver Lining ma pojawić się już w grudniu, więc jeżeli wtedy zdecydujemy się na zakup, będziemy mieć około 9 godziny dodatkowej rozrywki w świecie gry. Nie wykluczone jest też to, że w momencie wypuszczenia ostatniego DLC, firma zdecyduje się jeszcze na przedświąteczną obniżkę ceny. O tym, czy tak się rzeczywiście stanie, przekonamy się już niedługo.

Konsole oraz gry znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Insomniac Games / YouTube

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...