You are here
Sugestie Siri dostępne w Polsce artykuły News 

Sugestie Siri dostępne w Polsce

Zupełnie niespodziewanie, bez żadnej zapowiedzi Sugestie Siri zaczęły pojawiać się w przeglądarce Safari. Czy udostępnienie dotychczas brakującej w Polsce funkcji możemy traktować jak zwiastun Siri działającej w naszym języku ojczystym?

Sugestie Siri
fot. Apple

Polscy użytkownicy sprzętu i usług od Apple nie mają lekkiego życia. Gigant z Cupertino traktuje nasz rynek po macoszemu i do tej pory nie doczekaliśmy się polskich lokalizacji wielu produktów giganta. Niemniej, raz na jakiś czas koncern wyciąga do nas dłoń, oferując nowości takie jak Apple Pay. Czym tym razem uraczyli nas Sadownicy?

Sugestie Siri w Sarafi po polsku!

Zmiana nie jest co prawda ogromna, ale osoby na co dzień korzystające z przeglądarki Safari z pewnością ją docenią. Działa to podobnie do bliźniaczego rozwiązania dostępnego w Chrome, jeśli więc jego brak trzymał was przy przeglądarce Google, możecie oddać się w pełni Safari. Po rozpoczęciu wpisywania interesującej nas kwestii, np. Blair Witch, Sugestie Siri od razu zaproponują najistotniejsze serwisy, aplikacje lub usługi. Oczywiście, dołączając do sugestii przyjemną grafikę w pełni obrazującą wyszukiwany element.

Sugestie Siri
fot. Vipmultimedia.pl

Jestem nieco zaskoczony tak nagłym wprowadzeniem narzędzia i zachodzę w głowę, nad tym, dlaczego Apple zdecydowało się udostępnić Sugestie Siri właśnie teraz. Czy ma to związek ze zbliżającą się premierą rynkową (wypuszczeniem aktualizacji) iOS 13? Na to wygląda, ale jedno nie daje mi spokoju.

Popatrzmy na taką klawiaturę Apple. Firma wprowadzi w iOS 13 opcję typu swype, która pozwala wpisywać tekst, przeciągając po ekranie palcem. Niestety, w wersji deweloperskiej systemu opcja ta nie działa w naszym języku. Nic dziwnego, gdyż po polsku nie skorzystamy także z Siri, a nawet standardowych podpowiedzi w klawiaturze Apple. Możliwe, że finalne oprogramowanie otrzyma naszą lokalizację w kwestii rzeczonych funkcji. Jest to mało prawdopodobne, ale skłamałbym, pisząc, że nie ma na to szans.

Smartfony iPhone zgodne z iOS 13 znajdziecie pod TYM adresem.

Related posts

Leave a Comment