You are here
Super Mario Maker 2 to hit – Nintendo nie odpuszcza Gry konsole 

Super Mario Maker 2 to hit – Nintendo nie odpuszcza

Wakacje dają o sobie znać, bo sprzedaż fizycznych nośników nie wygląda już tak dobrze, jak przed kilkoma tygodniami. Żeby znaleźć się na liście TOP 10 w UK, wystarczyło bowiem sprzedać jedynie około dwóch i pół tysiąca egzemplarzy. Jak na tym tle wypada Super Mario Maker 2? Otóż wypada rewelacyjnie, a Nintendo ma ogromne powody do zadowolenia.

Super Mario Maker 2
Super Mario Maker 2

Ile gier trzeba sprzedać, żeby znaleźć się na liście najchętniej kupowanych tytułów? Okazuje się, że znacznie mniej, niż można było podejrzewać. Game Industry publikując swoje cotygodniowe zestawienie najchętniej kupowanych tytułów w UK pokazało także, że sukces wcale nie jest taki trudny do osiągnięcia. Żeby „wbić” się na TOP 40 wystarczyło bowiem sprzedać około tysiąca sztuk. To dalej dość spora wartość, ale będąc zupełnie szczerym, spodziewaliśmy się jednak, że będą to znacznie wyższe wartości.

Super Mario Maker 2

W zeszłym tygodniu, a także i w jeszcze poprzednim, produkcja od Nintendo, czyli Super Mario Maker 2 zajmowała najwyższą lokatę pośród najczęściej kupowanych gier w UK. Nie inaczej jest i teraz, bo choć sprzedaż spadała o 38 procent w stosunku do poprzedniego okresu rozliczeniowego, tytuł i tak zajął pierwszą lokatę. Absolutnie nie dziwi nas taka decyzja kupujących, bo tytuł czerpie z tego co najlepsze i najciekawsze ma do zaoferowania Mario. Głównie dlatego, że produkcja „gra” na nostalgii użytkowników, ale robi to w fenomenalny sposób.

W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że Nintendo Switch pojawi się także w wersji Lite, więc widać, że firma ma jakiś pomysł na rozwój swojej serii konsol. Nie wątpimy w to, że Mario będzie dalej odgrywał w tym wszystkim bardzo dużą role, głównie dlatego, że jest czymś, co działa na wyobraźnię zarówno starszych użytkowników, jak i młodych, czyli nowych odbiorców. Super Mario Maker 2 posiada prosty oraz intuicyjny interfejs sprawia, że obsługa jest banalna. Kiedy więc gracz dostaje możliwość stworzenia własnego poziomu, gdzie sam rozmieszcza charakterystyczne dla serii przeszkody oraz power-up’y, nic dziwnego, że tytuł sprzedaje się jak świeże bułeczki.

Co jeszcze kupowano w UK?

Gracze uwielbiają tytuły, które dobrze znają. Potwierdza to lista sprzedażowa także z tego tygodnia, bo nie uświadczymy na niej większych zmian w stosunku do tego, co wiedzieliśmy ostatnio. Na pozycji drugiej znalazło się ponownie Crash Team Racing Nitro-Fueled, czyli kolejna produkcja bazująca na nostalgii. Oczywiście w nowej, lepszej formie, ale idea pozostaje podobna do tego, co prezentuje Mario. Gracze otrzymują to, co znają i tym samym mają pewność, że nic ich nie zaskoczy, a przynajmniej nie w negatywny sposób. Na miejscu trzecim po raz kolejny zawitało F1 2019, czyli nowoczesne spojrzenie na najpopularniejsze na świecie wyścigi Formuły Pierwszej.

Czy to oznacza, że Brytyjczycy nie kupowali żadnych nowych tytułów? Nie, ale do tego przejdziemy za chwilę, bo przed nami jeszcze miejsce czwarte. Tutaj znów bez niespodzianek, bo Mario Kart 8: Delux udało się utrzymać pozycję sprzed tygodnia. Za to na piątej pozycji w końcu możemy zobaczyć coś zupełnie nowego. To Dragon Quest Builders 2, czyli sandbox, który pojawił się na Nintendo Switch oraz PlayStation 4. Całkiem przyzwoity start jak na tytuł, który mimo wszystko nie jest ogromny popularny. Kolejne pozycje na liście nie są już tak zaskakujące. Miejsce szóste należy do niepokonanego Grand Theft Auto V, a oczko niżej znalazło się Mortal Kombat 11. Ostatnie trzy pozycje to Super Smash Bros Ultimate, Red Dead Redemption 2 oraz Fifa 19.

Pełna lista najlepiej sprzedających się gier w UK

Super Mario Maker 2

Crash Team Racing Nitro-Fueled

F1 2019

Mario Kart 8: Deluxe

Dragon Quest Builders 2

Grand Theft Auto V

Mortal Kombat 11

Super Smash Bros Ultimate

Red Dead Redemption 2

FIFA 19

Nowe gry, konsole oraz PC-ty, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Game Industry / Nintendo / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment