You are here
Symfonisk – grająca lampka od IKEA i Sonos artykuły News 

Symfonisk – grająca lampka od IKEA i Sonos

Chyba każdy, kto urządzał swoje mieszkanie czy dom wie, co może kupić w IKEA. Zresztą nie trzeba niczego urządzać, żeby wiedzieć, czego można się spodziewać w żółto-niebieskim sklepie. Niedługo w jego ofercie znajdzie się coś wyjątkowego, co nazwano Symfonisk. To lampa i głośnik w jednym lub półka i głośnik w jednym. I w tym szaleństwie, jest metoda. Zresztą, jak zawsze w przypadku IKEA.

Symfonisk Ikea Sonos

Sprytne rozwiązania to coś, co wypromowało IKEA ma całym świecie. Łatwe do samodzielnego składania meble, które na dodatek dostaje się od razu w sklepie i nie trzeba na nie czekać miesiącami. Jakby tego było mało, są względnie ładne, a przynajmniej na tyle, że miliony osób na całym świecie ma je w swoich domach. Pasują także do siebie i nie dziwi to, że IKEA szuka teraz coraz nowszych rozwiązań, by nadążać za zmieniającymi się gustami swoich klientów. A ci potrzebują techniki.

Symfonisk

Zapewne większość z naszych czytelników kojarzy markę Sonos. To światowej klasy producent głośników, który wsławił się między innymi tym, że jego urządzenia bez problemów można ze sobą parować. Tworzy się tym samym interesujący system dźwięku przestrzennego, który jest na tyle zadowalający, że „podchodzi” nawet tym bardziej wymagającym. Jednak w mieszkaniu nie zawsze jest miejsce na dedykowany sprzęt muzyczny, więc czasem trzeba z czegoś zrezygnować. Okazuje się jednak, że wystarczy poczekać kilka miesięcy, a może nie trzeba będzie już niczego sobie odmawiać.

Tutaj z pomocą może przyjść bowiem Symfonisk. To wspólna propozycja od IKEA oraz Sonos, która jest połączeniem dwóch najważniejszych rzeczy od każdej z marek. Designu do domu oraz wysokiej jakości sprzętu audio. Firmy przygotowały wspólnie dwa produkty, które mogą znaleźć się w każdym domu. Pierwszym z nich jest lampa, której trzon stanowi głośnik Wi-Fi. Kolejnym z produktów będzie… półka. Ta wprawdzie bardziej przypomina już klasyczny sprzęt do odsłuchu, ale można ją przymocować na ścianie i w ten sposób będzie spełniała podwójną funkcję. Oczywiście oba urządzenia do siebie pasują pod względem wizualnym, co powinno zadowolić wszystkich fanów pięknych wnętrz.

https://www.instagram.com/p/Bv_7Hp4IGIz/

Głośnik w lampie

Symfonisk do sprzedaży ma trafić na początku sierpnia tego roku i pojawi się także w polskich sklepach IKEA. Ile będzie kosztował? Znane są na razie ceny europejskie, które jak można podejrzewać, do tanich nie należą. Za lampę przyjdzie nam zapłacić 179 euro, czyli około 770 złotych. Półka ma kosztować mniej, bo 99 euro, czyli jakieś 425 złotych. Te wartości mogą oczywiście jeszcze ulec zmianie, więc nie ma się co do nich przywiązywać.

Nowe produkty, powstałe w wyniku kolaboracji IKEA oraz Sonos, można bez problemu łączyć z istniejącymi już instalacjami z głośników tego drugiego producenta. O ile oczywiście mamy w domu Sonos Beam, Playbar lub Playbase. Jeżeli chodzi o jakość dźwięku, ta ma być porównywalna do Sonos One, czyli nie powinniśmy się raczej o nic obawiać. Sama idea bardzo nam się podoba i co więcej, wydaje się bardzo trafiona. Dobrze, że IKEA rozwija swoje portfolio i nie boi się nowych technologii. W końcu smart domy będą za kilka (kilkanaście?) lat czymś naturalny, a to co zaprezentowano, to dopiero pierwszy krok w tą stroną. O samym projekcie wypowiedział się Björn Block, lider biznesowy z IKEA Home Smart:

 „Celem naszej współpracy jest zaoszczędzenie miejsca, pozbycie się przewodów, bałaganu oraz wniesienie dźwięku i muzyki do każdego domu w bardziej estetyczny sposób”.

Już nie możemy się doczekać.

Nowe głośniki oraz ich zestawy, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod tehttps://vipelektrogadzet.pln adres.

Źródło: IKEA Today / Instagram / YouTube / The Verge

Related posts

Leave a Comment