You are here
Tryb Czytania w Google Chrome. Lepiej późno niż wcale Aplikacje artykuły News 

Tryb Czytania w Google Chrome. Lepiej późno niż wcale

Google Chrome otrzyma funkcję, którą konkurencyjne przeglądarki oferują od dawna. Tryb Czytania, bo o nim mowa, zawitał właśnie do Chrome Cannary, ale czuję, że na wprowadzenie nowości w stabilnej wersji aplikacji nie będziemy musieli czekać zbyt długo.

Tryb Czytania
fot. Google

Strony internetowe są dziś przeładowane treścią, co w mniejszym lub większym stopniu utrudnia zapoznawanie się z istotą materiałów, czyli tekstem. Taka specyfika sieci i niewiele możemy z tym na ten moment zrobić. Niemniej, warto szukać rozwiązań. Jednym ze skuteczniejszych jest Tryb Czytania dostępny w przeglądarkach takich jak Safari, Firefox czy Opera. Funkcja separuje tekst od pozostałych elementów witryny, dając użytkownikowi klarowny widok publikacji. Niestety, Google Chrome takowego trybu nie posiada.

Tryb Czytania w Google Chrome

Przeglądarka Chrome oferowana jest zarówno w wersji stabilnej, jak i w edycjach rozwojowych. Do ostatecznej edycji oprogramowania trafiają ficzery wcześniej przetestowane na przykład w wariancie Cannary. Tak właśnie jest z Trybem Czytania, który zagościł we wspomnianej wersji aplikacji.

Tak, zdaję sobie sprawę z tego, że rozwiazanie, jako takie, nie stanowi specjalnej nowości. Prawdę mówiąc, konkurencja od lat oferuje podobne narzędzia i Google w tym konkretnym przypadku jest lata świetlne za innymi usługodawcami. Doskonale rozumiem też to, że w sklepie z rozszerzeniami dla Chrome’a znajdziemy gros wtyczek spełniających rolę trybu czytania. Nie tędy jednak droga. Użytkownik nie powinien być zmuszony do szukania alternatyw, które często stanowią oprogramowanie nie do końca zaufane.

Google najwyraźniej zdaje sobie z tego faktu sprawę, dlatego też opracowało własny Tryb Czytania. Na początek trafił on jednak do przeglądarki w wersji Cannary i został nazwany Distill Page. Chcecie uruchomić rzeczony tryb? To proste.

Jak uruchomić Tryb Czytania w Chrome Canary?

Na początek musicie wpisać w oknie przeglądarki chrome://flags/#enable-reader-mode i aktywować ręcznie nową opcję. Po ponownym uruchomieniu w aplikacji powinien pojawić się nowy element pozwalający na otwarcie strony w Trybie Czytania. Proste, choć radziłbym zaczekać do czasu, w którym wspomniana opcja pojawi się w stabilnej wersji przeglądarki.

Pamiętajmy o tym, że rozwiązania testowe nie zawsze działają tak, jakby życzyli sobie tego użytkownicy, a nawet twórcy. Ficzery we wczesnej fazie rozwoju często obarczone są błędami i trzeba mieć tego świadomość. Jeśli to was nie zraża, przypomnę tylko, że Google Chrome, również w wersji Canary działa świetnie na komputerach dostępnych w naszym sklepie internetowym Vipelektrogadzet.

Źródło: Neowin

Related posts

Leave a Comment