[WAP-NIAK 2016] Przypomnienie o zlocie

Wraz z nadejściem maja przypomnijmy o zlocie, który już niedługo odbędzie się w Warszawie i nie może na nim zabraknąć nikogo, kto interesuje się tematyką retro, a szczególnie platformami Atari i ZX Spectrum.

Po raz kolejny ogródki działkowe przy ulicy Jagiellońskiej 61a w Warszawie gościć będą osoby, które działają na tzw. demoscenie lub po prostu chcą się dobrze bawić przy komputerach i konsolach z dawnych lat. Chociaż wiodącymi platformami WAP-NIAKa są 8-bitowe Atari oraz ZX Spectrum, to nie zabraknie innych komputerów i konsol, które zabiorą ze sobą na zlot uczestnicy. Jeśli nie masz w domu sprzętu retro, a pamiętasz go lub nigdy wcześniej nie miałeś z nim styczności, a chciałbyś z bliska mu się przyjrzeć i zapoznać się z grami i produkcjami na konkretną platformę, to dobrze trafiłeś. Na zlotach tego typu, gdzie panuje rodzinna atmosfera, będziesz mógł zobaczyć na własne oczy, skąd się wziął ten cały bum na retro. A jeżeli jesteś osobą, która uważa, że tego typu maszyny należy jak najszybciej wynieść na śmietnik i zastąpić najnowszymi komputerami PC czy konsolami, to tym bardziej powinieneś się na WAP-NIAKu zjawić, bo nie wiesz co mówisz.

Poza konkursami, które odbędą się w dwóch kategoriach : gra i muzyka na małe Atari i ZX Spectrum, imprezie będą towarzyszyć prelekcje (możecie liczyć na redakcję VIP Multimedia), a także wspólne oglądanie kultowych filmów z czasów PRL na ekranie z rzutnika. Jak przystało na charakter ogródków działkowych, będzie można jeść produkty z grilla, a także dyskutować do rana przy piwie i innych trunkach. Jest to również możliwość, by poznać ludzi z innych miast, którzy tak jak my interesują się tematyką retro i nie tylko.

Na miejscu istnieje możliwość spania, wystarczy zabrać ze sobą materac lub karimatę. W pobliżu jest Biedronka oraz miejsce, gdzie można zjeść domowy obiad.

Wydarzenie:

Co: WAP-NIAK 2016,

Gdzie: ul. Jagiellońska 61a, Warszawa (przystanek: Batalionu Platerówek),

Kiedy: 27-29 maja 2016 roku.

Więcej informacji: WAP-NIAK

 

____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

 

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...