wiadomość na Pla

Wiadomość na PlayStation 4, która zawiesza konsolę – co robić?

Ostatnio zrobiło się głośno o tym, że pojawia się wiadomość na PlayStation 4, która jest w stanie zablokować konsolę. Pierwsze informacje o tym wypłynęły na forum Reddit, ale zaraz zaczęły spływać kolejne i kolejne. Czy to oznacza, że nic nie możemy zrobić, kiedy spotka to także nasz sprzęt? Oczywiście, że nie. Radzimy, jak sobie poradzić i jak zapobiec problemowi.

wiadomość na PlayStation 4

To nie pierwszy raz w historii, kiedy pojawiają się wiadomości lub aplikacje, które są w stanie zawiesić konkretny system. To dokładnie taka sama sytuacja, jak ta związana ze smartfonami Apple, które „cegłowało” się za pomocą czarnej kropki lub też ciągu znaków. Spowodowane to było luką w systemie i nie dotyczyło tylko urządzeń mobilnych. Zwykłe przeoczenie w oprogramowaniu prowadziło do tego, że ktoś mógł stracić dane lub kompletnie popsuć sobie dzień. Nie do końca rozumiemy, co kieruje ludźmi wysyłające takie wiadomości, ale w przypadku PlayStation 4 mamy pewne podejrzenie.

Wiadomość na PlayStation 4

Na Reddit opisano sytuację, która miała miejsce podczas rozgrywki w Rainbow Six: Siege. Jeden ze współgraczy wysłał z podstawionego konta wiadomość na PlayStation 4, która zawiesiła zupełnie konsolę. Podobne sytuacje przydarzyły się także innym osobom, które grały on-line m.in. w Fifa 19 czy Rocket League. Oczywiście nie warto do końca wierzyć w tego typu wpisy na przeróżnych forach, ale zdaje się, że tym razem jest w nich sporo prawdy. Warto więc zadbać o to, żeby taka historia nam się nie przydarzyła. Nie jest to ani trudne, ani czasochłonne.

Zanim nastąpi ten moment, kiedy wiadomość na PlayStation 4 zawiesi nam konsolę, lepiej zmienić ustawienia prywatności. Nie każdy to niestety robi w momencie pierwszego uruchamiania konsoli, a potem zwyczajnie się o tym zapomina. Wiadomości zawieszające przychodzą z różnych kont, więc należy w menu ustawień prywatności wejść w zakładkę „Wiadomości” i tam ustawić jedną z dwóch opcji – odbieranie wiadomości od znajomych lub od nikogo. To powinno rozwiązać problem, zanim się on w ogóle pojawi. Warto przypomnieć sobie też hasło do PlayStation Network, bo będzie ono wymagane przed wprowadzeniem zmian z poziomu konsoli. Takie zmiany wykonamy także za pośrednictwem aplikacji mobilnej, która dostępna jest zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS. Również przez przeglądarkę możemy wprowadzić zmianę ustawień dotyczących otrzymywania wiadomości.

Co zrobić, gdy konsola się zawiesi?

Ponoć samo zawieszenie konsoli dotyczy tylko profilu, na który przyszła wiadomość, co i tak w żadnej sposób nie rozwiązuje sytuacji. W chwili, kiedy już spotka nas ta nieprzyjemna sytuacja, można wykonać następujące ruchy. Nie gwarantujemy niestety, że będą one w 100% skuteczne, ale zawsze warto spróbować, zanim oddamy konsolę do serwisu. Po pierwsze, należy usunąć wiadomość przychodzącą i można to zrobić z poziomu aplikacji mobilnej.

Kolejnym krokiem będzie włączenie konsoli w trybie Safe Mode. Żeby to zrobić, wciskamy i przytrzymujemy przycisk ON i czekamy, aż usłyszymy drugie „piknięcie”. Następnie podłączamy pada do konsoli za pomocą kabla USB oraz wciskamy przycisk PS, by go uruchomić. Powinno pojawić się nam menu, gdzie z zaprezentowanych opcji wybieramy „Rebuild Database”. Takie rozwiązanie powinno zaradzić na opisany problem. Pamiętajmy jednak, że zawsze lepiej zapobiegać, więc póki nie dotknęła was ta sytuacja, zmieńcie ustawiania odnośnie odbierania wiadomości. Zapewne Sony wypuści aktualizację, która problem rozwiąże, ale do tego czasu warto się zabezpieczyć. W końcu nigdy nie wiadomo, kto zechce nam zepsuć dzień.

Konsole oraz gry znajdziecie w naszym sklepie internetowym pod tym adresem.

Źródło: Reddit / The Verge / PlayStation

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...