Windows 10 Lite w drodze. Microsoft odleciał

Uniwersalny Windows, jedna platforma na wszystkich urządzeniach, od komputerów stacjonarnych zaczynając, na smartfonach kończąc. Właśnie to próbował przez długi czas stworzyć Microsoft. Niestety, firmie niezbyt to wyszło. Zamiast unifikacji koncern serwuje nam jeszcze większą fragmentację, której zwieńczeniem będzie Windows 10 Lite.

Windows 10 lite

Windows ma dość burzliwą historię. Nawet jeśli spojrzymy na nią przez pryzmat ostatniej dekady, w której firma mocno eksperymentowała ze swoim systemem. Po świetnej siódemce ósemka okazała się klapą. Nieco lepiej odebrano Windowsa 8.1, zaś dziesiątkę można nazwać już dojrzałym produktem. System w obecnej formie jest oczywiście stale rozwijany, ale nie można zapomnieć o tym, że posiadał również mobilne osłony takie jak WP8, WP8.1, Windows 10 Mobile, Windows RT oraz “inne”. Czy wobec powyższego jest jeszcze miejsce na Windows 10 Lite?

Czym będzie Windows 10 Lite?

Za sprawą doniesień wiemy już, że Microsoft szykuje kolejną wersję systemu Windows. 10 Lite, bo tak ma zostać nazwana wariacja, ma być bezpośrednią konkurencją dla prostych systemów dla konsumentów takich jak Chrome OS. Nie będzie to więc czysto mobilna odsłona, która mogłaby zostać wykorzystana przy smartfonach. To mnie akurat cieszy. Microsoftowi rynek inteligentnych telefonów zwyczajnie nie wyszedł. Możliwe, że zmieni to projekt Andromeda, ale na ten moment mówimy o nim w kategorii ciekawostki. Przejdźmy więc do konkretów…

Zakładając, że doniesienia potwierdzą się, Windows 10 Lite będzie opierał się nie o pełną wersję dziesiątki, a wersję Core OS. Warto również zaznaczyć, że system nie będzie dystrybuowany osobno, a jako integralna część urządzeń partnerów.

Źródło: Petri

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...