Gra Fortnite na iOS. Czekamy na wersję dla Androida

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami studio Epic Games wydało Fortnite w wersji mobilnej. Początkowo do zabawy mogą dołączyć jedynie zaproszeni użytkownicy iPhone’ów, jednak docelowo gra trafić ma do wszystkich smartfonów. Prawdziwie multiplatformowa rozrywka to przyszłość, która dzieje się tu i teraz.

Fortnite

Fortnite to typowy przedstawiciel gatunku battle royale, który jest nowoczesnym rozwinięciem FPS-ów. Gra opiera się na prostym schemacie i powtarzalności, jednak możliwość zabawy z wieloma graczami okazała się trafiać w gusta fanów wirtualnej rozrywki. Popularność tytułu dla systemów desktopowych jest ogromna i przebija już nawet Playerunknow’s Battlegrounds. Pytanie, czy sukces uda się powtórzyć w mobilnej odsłonie gry.

Fortnite dla iOS

Epic Games uważa, z czym muszę się zgodzić, że gry multiplaformowe stanowią przyszłość szeroko rozumianego rynku growego. Ze wspomnianą tezą zgadzam się w stu procentach. Pomyślcie, jaką frajdę może sprawić “walka” ze znajomym, który podróżuje autobusem, podczas gdy wy siedzicie w wygodnym fotelu. Urządzenie będące tylko odbiornikiem przestaje mieć znaczenie i to mnie cieszy. Niemniej jednak Fortnite nie trafi do każdego użytkownika smartfona ot tak. Aby każdy mógł rozkoszować się tego typu zabawą potrzeba czasu i testów. Dziś, do strzelanki mogą dołączyć jedynie osoby korzystające z iPhone’ów.

W celu dołączenia do Fortnite dla iOS należy dokonać rejestracji na stronie gry i oczekiwać na specjalne zaproszenie. Drugą opcją jest zdobycie zaproszenia od osoby, która ma już mobilną odsłonę strzelanki.

Nie tylko iOS

Fortnite pojawi się również w wersji dla systemów z rodziny Android. Oznacza to ni mniej, ni więcej, jak to, że niedługo do zabawy będą mogli dołączyć wszyscy chętnie gracze. Urządzenie, na którym wyświetli się świat gry, nie będzie miało już większego znaczenia. Teoretycznie.

Pamiętajmy, że w tego typu produkcjach liczy się czas reakcji. Każdy, kto, choć liznął temat CS-a lub innej sieciowej strzelanki wie, że porządny monitor i czuła myszka mogą zapewnić zwycięstwo. W przypadku mobile’a nie będzie już tak kolorowo. Sterowanie, choć wygodne, nie zapewni odpowiednio szybkiej reakcji. Tak czy inaczej — Fortnite dla iOS bez wątpienia okaże się hitem.

Źródło: Epic Games

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1242 More posts in Gry category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...