Piąta rocznica PS4 – Sony ma się czym chwalić

Trudno uwierzyć w to, że to już piąta rocznica PS4. Konsola Sony zadebiutowała na rynku dokładnie 15 listopada 2013 roku i od tego czasu zyskuje coraz większą popularność. W związku z tym doniosłym wydarzeniem, japońska firma postanowiła wypuścić specjalne bundle do sklepów. Pochwaliła się także wynikami i trzeba przyznać, że robią one wrażenie.

Piąta rocznica PS4

Nie da się ukryć, że powoli zbliżamy się do końca tej generacji konsol. O nowych modelach słyszymy już od jakiegoś czasu, ale oczywiście dalej bez większych konkretów. Zarówno Microsoft, jak i Sony, uparcie milczą, ale pięć lat to szmat czasu. Szczególnie teraz, kiedy postęp technologiczny jest większy, niż kiedykolwiek wcześniej. Zanim jednak pojawią się nowe konsole, warto sprawdzić, jak poradziła sobie obecna. A poradziła sobie doskonale.

Piąta rocznica PS4

Piąta rocznica PS4 i jej debiutu na rynku to odpowiednia chwila, żeby pokazać światu, jak dobrze konsola się sprzedała. I tutaj Sony faktycznie ma powody do zadowolenia, bo PlayStation 4 znalazło do tej pory ponad 86 milionów nabywców (dane z września). Jeżeli chodzi o gry i oprogramowanie, to trafiło do prawie 778 milionów osób na świecie. W ciągu życia konsoli, ta doczekała się 11 dużych update’ów oprogramowania od wersji 1.01 do 6.0. I to zapewne jeszcze nie koniec, bo przecież konsola musi dalej być regularnie aktualizowana.

Sony udostępniło także informacje o tym, które tytuły najlepiej się sprzedawały w tym okresie. Tutaj może być mała niespodzianka, bo żaden z nich nie jest ekskluzywnym produktem na PS4. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że „eksy” są czymś, co może decydować o wyborze sprzętu, a nie czymś, co jest musi się najlepiej sprzedawać.

Najpopularniejsze tytuły

Najlepsza piątka wśród gier, które najczęściej kupowali gracze to dominacja dwóch firm. Znalazły się tam seria Call of Duty (Black Ops 3 oraz WW2) oraz Fifa (17 i 18). Listę zamyka Grand Theft Auto V, choć same pozycje zostały podane w porządku alfabetycznym bez konkretnych danych. Najpopularniejszymi tytułami na PS4 są: Black Ops 3, Fifa 17, Fifa 18, Fortnite oraz GTA V. Tymi, które najczęściej są ściągane przez PS Store są: Black Ops 3, Destiny 2, Just Cause 3 oraz Mafia 3.

W związku z tym, piąta rocznica PS4 zostanie uhonorowana w jeszcze jeden sposób. Pojawi się specjalne bundle z Call of Duty: Black Ops 3 i wersją PlayStation 4 Slim 1 TB.

Konsole oraz gry znajdziecie także w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: PlayStation Blog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1241 More posts in Gry category
Recommended for you
HP zapowiada liczne nowości dla graczy, w tym pierwszy laptop gamingowy o przekątnej 16”

Wkrótce na rynku pojawią się m.in. nowy laptop OMEN 15, monitor HP X24c, mysz OMEN...