System iOS rozwija się za wolno

Apple potrafi zaskoczyć zarówno w kwestii innowacyjności, jak i dostarczania wysokiej jakości produktów oraz usług, w tym systemu iOS. Niestety, zbyt mozolne tempo rozwoju powoduje, że konkurencja nie tyle dogania sadowników, ile ich przegania. Problemem zajął się znany analityk Ming-Chi Kuo.

iOS

Smartfony Apple i system mobilny iOS są tworami nietypowymi, które ciężko porównywać w sposób bezpośredni ze światem Androida. W przypadku iOS oraz iPhone’a nie oczekuje pojawiających się na każdym kroku innowacji, a stabilnego działania i dopieszczenia istniejących już funkcji. Co innego zielony robot, w którym ficzery odgrywają ogromną rolę. Wysoka liczba producentów smartfonów z Androidem oznacza, że chcąc zatrzymać przy sobie klienta tudzież zdobyć nowych fanów, konieczne jest stałe wdrażanie nowości.

Czy biorąc pod uwagę powyższe, możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że powolny rozwój systemów z rodziny iOS nie ma istotnego wpływu na odbiór produktów i usług Apple? Według analityka Ming-Chi Kuo — powolny rozwój jest realnym problemem, z którym Apple musi się zmierzyć.

iOS i brak innowacyjności

Wspomniany analityk Ming-Chi Kuo twierdzi, że Apple najzwyczajniej w świecie opóźnia rozwój systemu iOS, przez co nawet pozornie innowacyjne produkty, poddawane są powolnemu upgrade’owi. Kuo posłużył się przykładem chińskiego Oppo, które w stosunkowo krótkim czasie dogoniło swoimi rozwiązaniami autorską platformę Apple ARKit. Nie sposób nie zgodzić się z rzeczonym jegomościem. Sadownicy w istocie nie spieszą się z rozwojem iOS. Jeśli przeszkadza wam ten stan rzeczy, mam złą wiadomość…

Przyszłe duże wydanie iOS, jak zapowiada Apple, będzie skupiało się na usprawnieniach obecnych funkcji. Próżno spodziewać się innowacji.

Źródło: Macrumors

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1407 More posts in artykuły category
Recommended for you
Honor 10 zaprezentowany. Kiedy trafi do Polski?

Wczoraj odbyła się chińska premiera najnowszego smartfona submarki Huawei, modelu Honor 10. Urządzenie zapowiada się...