Wyciszanie kont na Instagramie

Jedna z najpopularniejszych aplikacji na świecie w końcu będzie miała opcję, które bardzo potrzebowała. Wyciszanie kont na Instagramie będzie możliwe już niedługo, co z pewnością znacząco wpłynie na korzystanie z serwisu społecznościowego.

Wyciszanie kont na Instagramie

Ci, którzy korzystają z Instagrama codziennie, zapewne zauważyli, jak drażniąca potrafi być to aplikacja. Algorytmy, które decydują o tym, co wyląduje w naszym feedzie potrafią doprowadzić do białej gorączki i to nawet osoby cierpliwe. Czasem wystarczy zacząć obserwować jednego użytkownika, a następnie jego zdjęcie będą się przewijały przez główny ekran bardzo, bardzo często. I to nie tylko dlatego, że coś akurat opublikował, ale dlatego, że według Instagrama tego właśnie chcemy.

Wyciszanie kont na Instagramie

Często nie chcemy z jakichś powodów usuwać z obserwowanych kont tych osób, ale po którymś razie, kiedy zamiast tego, co nas naprawdę interesuje, widzimy bezsensowne zdjęcia, nie mamy wyjścia. Teraz w końcu wprowadzono to, czego duża część użytkowników aplikacji potrzebowała. Wyciszanie kont na Instagramie ma pojawić się już niedługo, a korzystanie z opcji będzie banalnie proste.

Widząc zdjęcie użytkownika, którego konto chcemy wyciszyć, musimy dotknąć „…”, które są przy jego nazwie. W menu pojawi się dodatkowa opcja „Mute”, która pozwoli nam wyciszyć zarówno posty, jak i Story. Ciekawe jest to, że można to rozgraniczyć i wyciszyć np. same Story. Oczywiście nikt oprócz nas nie będzie o tym wiedział. Dalej jednak będziemy otrzymywali powiadomienia, gdy dany użytkownik oznaczy nas na fotografii lub ją skomentuje czy doda nas w komentarzu. W ten sposób nie stracimy z nikim kontaktu, a jedynie ograniczymy jego obecność w naszym feedzie.

Algorytmy Instagrama

Podobnie jak algorytmy Facebooka, tak te Instagrama, potrafią nieźle zdenerwować. Na podstawie naszych zachować (klikania serduszek głównie) i preferencji wybierane są zdjęcia, które pokazują się nam w pierwszej kolejności. Może i jest to podyktowane chęcią programistów do tego, by ułatwiać życie użytkownikom, ale w przypadku kiedy widzi się posty „śniadaniowe” o godzinie 19-tej, można się zdenerwować.

Opcja, gdzie nie obserwujemy znajomych na Facebooku jest dostępna już od dawna. Do tej pory na Instagramie jedyne co mogliśmy zrobić, to usunąć konto z obserwowanych. I o ile przy osobach, których nie znamy, nie było z tym problemu, to bliżsi znajomi mogli już się zdenerwować.

Wyciszanie kont na Instagramie było potrzebne i dziwimy się, że zostanie wprowadzone dopiero teraz. Społecznościówka może zamienić się w niezły śmietnik, gdy obserwujemy zbyt dużo kont na raz lub zwyczajnie nie będziemy oglądali tego, co nas naprawdę interesuje, bo algorytm zdecydował inaczej. Teraz wystarczyło będzie powyciskać niektórych użytkowników i liczyć na to, że nasz główny ekran w aplikacji zacznie w końcu wyglądać normalnie.

Po najnowsze smartfony oraz akcesoria zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Źródło: Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2411 More posts in artykuły category
Recommended for you
Google wydało 40 milionów Fossil
Google wydało 40 milionów na… zegarek. Mniej więcej.

Czasem jest tak, że nawet najwięksi giganci branży technologicznej potrzebują pomocy. Tak też stało się...