You are here
iOS 12.4.1 — cyk i zapomnij o jailbreaku artykuły News 

iOS 12.4.1 — cyk i zapomnij o jailbreaku

Apple wydało niewielką aktualizację systemową iOS 12.4.1, której głównym zadaniem jest załatanie luki w oprogramowaniu. Ta umożliwiała przeprowadzenie jailbreaku na smartfonach z rodziny iPhone. Trzeba przyznać, że Sadownicy działają ekspresowo.

iOS 12.4
fot. Pxhere

Gigant z Cupertino dba o bezpieczeństwo użytkowników iPhone’ów jak nikt inny. Mam tu na myśli głównie kwestię wsparcia systemowego, które w przypadku iPhone’ów oraz pozostałych urządzeń Apple maluje się wzorowo. Wczoraj wieczorem Sadownicy po raz kolejny pokazali, że zabezpieczenia traktują priorytetowo.

iOS 12.4.1 udostępniony

Od razu zaznaczę — iOS 12.4.1 nie wnosi do systemu żadnych nowych funkcji. Na ficzery musimy poczekać do premiery iOS 13, która jest już za pasem. Oczywiście chętni do testowania rzeczonego oprogramowania mogą skorzystać z programu beta. Poradnik wyjaśniający, jak dołączyć do programu znajdziecie TUTAJ. Teraz skupimy się na tytułowym sofcie.

Tydzień temu informowałem was o odkryciu luki pozwalającej uzyskać jaibreak na urządzeniach pracujących pod kontrolą systemu w wersji 12.4. Zabawna sprawa, gdyż luka umożliwiająca przeprowadzenie wspomnianego procesu nie jest nowa. W zasadzie istniała już wcześniej, ale Sadownikom udało się ją załatać. Wraz z aktualizacją 12.4 problem powrócił. Jak się okazuje, nie na długo. Wczorajszy update zażegnał problem. Jak podaje Apple:

Uaktualnienie iOS 12.4.1 zawiera ważne poprawki podnoszące bezpieczeństwo i stabilność systemu. Jest zalecane dla wszystkich użytkowników.

Informacje na temat zawartości uaktualnień Apple zawiązanej z zabezpieczeniami można znaleźć pod adresem: support.apple.com/kb/HT201222

Urządzenia z logo nadgryzionego jabłka na obudowie znajdziecie na Vipelektrogadzet. Dodam jeszcze, że Apple zaktualizowało dodatkowo tvOS 12.4.1 oraz watchOS 5.3.1, a także macOS do wersji 10.14.6. Tym ostatnim zajmę się w osobnym wpisie.

Źródło: Apple

Related posts

Leave a Comment