Baldur’s Gate 3 – jest szansa na kontynuację!

Studio Beamdog chciało uszczęśliwić fanów serii Baldur’s Gate wypuszczeniem części trzeciej, jednak po problemach natury prawniczej, swoje ambitne plany związane z pracą nad kontynuacją musieli odłożyć na półkę.

Kilka dni temu, studio Beamdog musiało wycofać ze sprzedaży Baldur’s Gate: Enhanced Edition. Przyczyną całego zamieszania, były problemy prawno-licencyjne. W planach studia, były prace nad odświeżoną „dwójką”, a wśród fanów serii tliła się nadzieja, że w niedługim czasie pograją, w część trzecią.

Na temat zaistniałej sytuacji wypowiedział się Trent Oster – szef Beamdog:

Prognozy dotyczące wznowienia prac nad serią Baldur’s Gate są mieszane. W najlepszym przypadku rozwiążemy te problemy wkrótce. W najgorszym ten proces może ciągnąć się przez cholernie długi czas. Lubię robić gry, ale przez te kłopoty nie mogę spać w nocy.

Nie wiadomo, jak sprawa potoczy się dalej. Dowiedzieliśmy się natomiast, że partnerem wydawniczym, który tak namieszał jest firma Atari.

Miejmy nadzieję, że taki stan rzeczy długo się nie utrzyma, a studio Beamdog skupi się, na tym na czym najlepiej potrafi, czyli na robieniu gier.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1241 More posts in Gry category
Recommended for you
HP zapowiada liczne nowości dla graczy, w tym pierwszy laptop gamingowy o przekątnej 16”

Wkrótce na rynku pojawią się m.in. nowy laptop OMEN 15, monitor HP X24c, mysz OMEN...